Արսեն Թորոսյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացրել է, որ կզբաղեցնի վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնը՝ թողնելով առողջապահության նախարարի պաշտոնը:
Ներկայացնում ենք Թորոսյանի գրառումն ամբողջությամբ՝ ստորեւ․
«Տեղեկացնում եմ, որ, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ, այսուհետ պաշտոնավարումս շարունակելու եմ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի կարգավիճակում՝ թողնելով առողջապահության նախարարի պաշտոնը:
Օգտագործելով առիթը՝ ուզում եմ հատուկ շնորհակալություն հայտնել առողջապահության նախարարության և դրա ենթակա հիմնարկների բոլոր աշխատակիցներին՝ անձնական և մասնագիտական նվիրումի համար: Առանց ձեզ հնարավոր չէր լինի իրականացնել վերջին գրեթե 3 տարիների փոփոխությունները առողջապահության ոլորտում, որոնք, վստահաբար, լայն թափով շարունակվելու են: Ձեր շնորհիվ վերջին տարվա ընթացքում առողջապահական համակարգը արդյունավետ պայքար մղեց համաճարակի դեմ՝ որակյալ և ժամանակին բուժօգնություն ցույց տալով մեր տասնյակ հազարավոր քաղաքացիների, ինչպես նաև օպերատիվ կերպով կազմակերպեց ռազմական գործողությունների ժամանակ վիրավորված զինծառայողների բուժօգնությունը: Խնդրում եմ ձեզ շարունակել աշխատել նույն նվիրումով և ջանասիրությամբ։
Նաև շնորհակալություն եմ ուզում հայտնել առողջապահական համակարգի ավելի քան 40.000 աշխատակիցներին, ովքեր օրուգիշեր կատարում են իրենց մասնագիտական պարտքը հատկապես մեր երկրի և առողջապահական համակարգի համար նման բարդ ժամանակաշրջանում։ Վստահ եմ՝ նաև ձեր շնորհով մեր երկիրը կհաղթահարի ներկա և ապագա բոլոր մարտահրավերները:
Նորանշանակ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանին հաջողություն եմ մաղթում և հայտնում իմ պատրաստակամությունը աջակցել նրան՝ ուժերիս ներածի չափով»։
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ հրապարակվեց Արսեն Թորոսյանի՝ նախարարի պաշտոնից ազատման նախագահի հրամանագիրը։