Եթե մենք Հայաստանում ունենք գործարան, որը չի աշխատում, ապա իմ նպատակն է անել այնպես, որ դա աշխատի. Քերոբյան
Եթե մենք Հայաստանում ունենք գործարան, որը չի աշխատում, ապա իմ նպատակն է անել այնպես, որ դա աշխատի: Այսօր Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը՝ խոսելով իր աշխատանքի սկզբունքների մասին:
Նրա խոսքով՝ պետք է մաքսիմալ օգտագործել այն տնտեսական պոտենցիալը, որը կա:
Քերոբյանն ասաց, որ օրական իր աշխատանքի 2, 3, 4 ժամը հատկացնում է, որ ներդրողների ծրագրերն իրականացվեն:
Անդրադառնալով հարցին, թե Սյունիքի սահմանազատումների արդյունքում ի՞նչ տնտեսական վնասներ տեղի կունենան՝ նախարարն ասաց, որ աշխատանքային խումբ կա ստեղծված, որտեղ ներառված է նաեւ էկոնոմիկայի փոխնախարար Արման Խոջոյանը. «Մենք փորձելու ենք այնպես անել, որ տնտեսական վնաս չլինի: Իհարկե, հողեր ենք կորցրել, որտեղ գյուղատնտեսությամբ էին զբաղվում, բայց հիմա մենք աշխատում ենք այնպես անել, որ վնասներ չլինեն»: