Վարչապետի հրաժարականից հետո պաշտոնակատարը կլինի հենց Նիկոլ Փաշինյանը. Արման Եղոյան
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արման Եղոյանը խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում նշեց, որ վարչապետը հրաժարական կտա ապրիլի վերջին շաբաթը:
Հարցին՝ ո՞վ է լինելու վարչապետի պաշտոնակատարը՝ Տիգրան Ավինյա՞նը, թե՞ հենց Նիկոլ Փաշինյանը, Եղոյանը հստակեցրեց, որ վարչապետի ժ/պ-ն լինելու Է Նիկոլ Փաշինյանը:
Հունիսի 20-ի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին դաշինքո՞վ, թե՞ կուսակցությամբ առաջադրվելու հարցին ի պատասխան էլ՝ պատգամավորն ասաց, որ դեռ վերջնական որոշում չունեն և քննարկումների փուլում են, սակայն Եղոյանը չհստակեցրեց, թե որ ուժերի հետ են քննարկումներ ունեցել՝ դաշինք կազմելու համար. «Դրանք ներկուսակցական հարցեր են»,- եզրափակեց Եղոյանը: