Կազանում մեկնարկել է ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդի նիստը. մասնակցում է Նիկոլ Փաշինյանը (տեսանյութ)
Կազանում մեկնարկել է ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդի նիստը: Նիստին մասնակցում է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա աշխատանքային այցով ժամանել է Կազան՝ մասնակցելու Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստի աշխատանքներին։
Կազանում ԵԱՏՄ պետությունների կառավարությունների ղեկավարները կքննարկեն «Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների ինտեգրված համակարգի՝ տարածքի և աշխարհատեղեկատվական ապրանքների և ծառայությունների արտադրության և տրամադրման միջպետական ծրագրի իրականացումը՝ հիմնվելով Երկրի հեռավարման տվյալների ազգային աղբյուրների վրա»:
Հանդիպման մասնակիցները կքննարկեն նաև տիեզերական ծառայությունների ոլորտում համագործակցության հեռանկարները, էլեկտրոնային առևտրի զարգացման միջոցառումները և կհաստատեն «Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում արդյունաբերական համագործակցության հիմնական ուղղությունները մինչև 2025 թվականը»:
ԵԱՏՄ-ն տնտեսական ինտեգրման միջազգային կազմակերպություն է, որում ընդգրկված են Ռուսաստանը, Հայաստանը, Բելառուսը, Ղազախստանը, Ղրղզստանը: Դիտորդ պետությունների կարգավիճակ ունեն Մոլդովան, Ուզբեկստանը և Կուբան: