Արցախում քաղաքացին հրկիզել է մեքենան, որում գտնված կինը այրվել և մահացել է
Ապրիլի 26-ին՝ ժամը 14:55-ին, Արցախի ՆԳ նախարարության ԱԻ պետական ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն, միաժամանակ ոստիկանության կենտրոնական ապարատի հերթապահ մաս հաղորդում է ստացվել, որ Ստեփանակերտ-Քռասնի-Ննգի ավտոճանապարհի «Հարավի յալ» կոչվող տեղանքում ավտոմեքենա է այրվում:
Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ԱԻՊԾ-ն:
Կանչը ստանալուց անմիջապես հետո բնակչությանն օգնություն ցուցաբերելու և հրդեհը մեկուսացնելու նպատակով դեպքի վայր են մեկնել հրշեջ փրկարարական մեկ մարտական հաշվարկ, արագ արձագանքման հատուկ ստորաբաժանման հերթապահ օպերատիվ խումբը, ոստիկանության ծառայողները, շտապօգնության հերթապահ բժիշկները։
ԱԻ պետական ծառայության հերթապահ օպերատիվ խումբը անմիջապես մեկուսացրել է կրակը և լիամարել, ոստիկանության ծառայողներն իրականացրել են տարածքի զննություն։
Նախնական տվյալներով՝ պարզվել է, որ ժամը 14:45-ի սահմաններում նշված տեղանքի անտառածածկ հատվածում Մարտունի քաղաքի 61-ամյա բնակիչ (Վազգենաշեն գյուղից տեղահանված) Ն. Ե-ն սպանություն գործելու նպատակով հրկիզել է «Մերսեդես Բենց» ավտոմեքենան, ինչի հետևանքով կինը՝ Գ. Ե-ն (ծնված 1968թ.), ավտոմեքենայի մեջ այրվել և մահացել է։
Իսկ վերջինս ստացած տարբեր աստիճանի այրվածքններով շտապ բժշկական օգնության մեքենայով տեղափոխվել է հանրապետական բժշկական կենտրոն: Ստուգմամբ զբաղվում է ԱՀ քննչական կոմիտեն։