Հայաստանն ունի տնտեսական ակտիվության բավական բարձր ցուցանիշ՝ 13.9 տոկոս․ Վահան Քերոբյան
Առաջին ութ ամիսների տնտեսական տվյալներն արդեն հայտնի են, և Հայաստանն ունի տնտեսական ակտիվության բավական բարձր ցուցանիշ՝ 13.9 տոկոս: Այս մասին այսօր Կառավարության նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը՝ հավելելով, որ օգոստոս ամսին նշված ցուցանիշը եղել է 18.4 տոկոս:
«Մենք տեսնում ենք, որ ընկերությունները, իհարկե, որոշակիորեն ճշգրտում են պլանները, բայց ամեն կերպ փորձում ենք իրենց քաջալերել, որ չշեղվեն ներդրումային և գործառնական պլաններից ու ամբողջ ուժով շարունակեն աշխատել, որպեսզի կարողանան իրենց ներդրումը կատարել մեր տնտեսական հզորացման և, հետևաբար, նաև ընդհանուր հզորացման գործում»,- նշեց Քերոբյանը:
Վարչապետը, արձագանքելով նախարարին, հավելեց. «Մենք պետք է ամեն ինչ անենք, որ մեր տնտեսության բնականոն գործունեությունն ապահովենք, և դա կարևոր առաջնահերթություն է մեզ համար։ Մինչև հիմա հաջողվում է, և համոզված եմ, որ ևս կհաջողվի»,- վստահություն հայտնեց Կառավարության ղեկավարը: