Լրագրողը եւս երկու պահանջ է ներկայացրել ընդդեմ Վլադիմիր Գասպարյանի
Լրագրող Սիրանույշ Պապյանի հայցն ընդդեմ ՀՀ ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանի գործով նախնական դատական նիստը կրկին հետաձգվել է: Երեկ լրագրողների հետ զրույցում Պապյանի ներկայացուցիչ Դավիթ Ասատրյանն ասել է, որ իր վստահորդը  եւս երկու պահանջ է ներկայացրել ընդդեմ ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի:
Լրագրողի ներկայացուցչի խոսքով՝ բացի հրապարակային ներողություն խնդրել պարտավորեցնելուց, հայցվոր կողմը խնդրել է նաեւ դատարանին` ճանաչել ու հաստատել հայցվորի մասնագիտական գործունեությանը խոչընդոտելու փաստը, ինչպես նաեւ հաստատել այն փաստը, որ Սիրանույշ Պապյանը ենթարկվել է գենդերային խտրականության:
Այսպիսով՝ Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը քննության առարկա է դարձնելու երեք պահանջ:  Պատասխանողի ներկայացուցիչ Տիգրան Աթանեսյանը օգոստոսի 31-ին միջնորդություն էր ներկայացրել դատարանին հետաձգելու դատական նիստը` նշելով, որ ամսի 29-ին ստացել է լրացումները: Պատասխանողի ներկայացուցիչը  նկատել էր, որ հայցվորն, ըստ էության, փոխել է հայցի առարկան, քանի որ երկու կետով հայցապահանջի ավելացում կա: Դատարանը բավարարել է միջնորդությունը: Հաջորդ նիստը կկայանա հոկտեմբերի 5-ին, ժամը 14. 30-ին:
Մեր զրույցում Տիգրան Աթանեսյանն, անդրադառնալով լրացված պահանջներին, ասաց. «Բացարձակ անհիմն, հնարած հայց է, այստեղ ընդամենը ՀՀ ոստիկանության պետի անունը շահարկելով՝ փորձում են էժան դիվիդենտ ձեռք բերել, հավատացեք,  այստեղ լրագրությունը կապ չունի: Ինչ-որ հեքիաթ է , 23 էջի վրա, հայցվոր կողմը պարզապես դեմագոգիայով է զբաղվում: Փորձել են իրավիճակից մաքսիմալ ծաղկաքաղ անել, անգամ հետաքրքիր էլ չի: Ինձ թվում էր` ավելի ողջամիտ կլիներ իրենց պահանջը, թեպետ ասեմ, որ հայցապահանջը ամբողջությամբ անհիմն է եւ ոչ մի կապ չունի վիրավորանքի հետ»:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա մայիսի 2-ին Սիրանույշ Պապյանը ոստիկանապետի դեմ դատական հայց էր ներկայացրել Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարան` խնդրելով պարտավորեցնել ՀՀ ոստիկանապետին` ներողություն խնդրել հրապարակավ իրեն վիրավորելու համար: 2016 թվականի ապրիլի 24-ին ՀՀ ոստիկանապետ Վովա Գասպարյանը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում կարճ հարցազրույց է ունեցել լրագրողների հետ, որի ընթացքում վիրավորել է լրագրողին: Ի պատասխան Սիրանույշ Պապյանի դիտարկմանը` «մենք չենք տեսնում ձեր բարեփոխումները», ոստիկանապետը պատասխանել է՝ «ես էլ քո մեջ կին չեմ տեսնում»: