Լրացավ Անդրիաս Ղուկասյանի հացադուլի 31-րդ օրը
Զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու մեղադրանքով կալանավորված, «Ոտքի՛ Հայաստան» շարժման անդամ Անդրեաս Ղուկասյանը մեկ ամիս է՝ շարունակում է  հացադուլը: Երեկ լրացավ նրա հացադուլի 31-րդ օրը:
ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը մեր հարցին ի պատասխան ասաց, որ Ղուկասյանի վիճակը գնահատվում է բավարար, գտնվում է բժիշկների հսկողության ներքո:
Ղուկասյանի պաշտպան Կարեն Մեժլումյանը իր պաշտպանյալի առողջական վիճակի մասին հարցին պատասխանեց. «Այսօր (երեկ) տեսակցել եմ իրեն. ամեն դեպքում իր տրամադրությունը տեղում է, գիտակցում է` ինչ է անում, նորմալ կարողանում է շփվել, մեզ ոգեւորում է: Բժիշկները ամենօրյա հսկողության տակ են պահում»: Նա ասաց, որ Ղուկասյանը հացադուլի այն շեմին է հասել, որ ամեն պահի կարող է վատ հետեւանքներ ունենալ: Նրա խոսքով՝ այս պահի դրությամբ Ղուկասյանը հացադուլից հրաժարվելու մտադրություն չունի, սակայն պաշտպանը հուսով է, որ առաջիկա օրերին իր պաշտպանյալը կդադարեցնի հացադուլը:
Կարեն Մեժլումյանը նաեւ տեղեկացրեց, որ գրավի միջնորդություն է ներկայացրել Արաբկիր եւ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան: Այն կքննվի սեպտեմբերի 8-ին, ժամը 16:00-ին: «Հուսով ենք, որ ազատ կարձակվի, որովհետեւ Անդրեաս Ղուկասյանին պահելու որեւէ իրավական եւ փաստական հիմք չկա»,-ասաց Մեժլումյանը: