Կարո Եղնուկյանի պաշտպանի բողոքը դատարանը կքննի սեպտեմբերի 16-ին
Երեկ Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում հետաձգվեց ընդդեմ գխավոր դատախազի պաշտոնակատարի ու երկու դատախազների «Սասնա ծռերի» գործով մեղադրյալ Կարո Եղնուկյանի պաշտպան Տիգրան Հայրապետյանի բողոքի քննությունը:
Այն հետաձգվեց, քանի որ  նիստին չէին ներկայացել դատախազները: Նշենք, որ Եղնուկյանի պաշտպանը բողոք է ներկայացրել՝ պահանջելով պարտավորեցնել գլխավոր դատախազին կատարել իր գործառույթները: Նա, ըստ փաստաբանի, մերժելով իրենց ներկայացրած բազմաթիվ միջնորդությունները, անգործություն է դրսեւորել ինչպես «Սասնա ծռեր» խմբի, այնպես էլ խմբին օժանդակելու մեղադրանքով կալանավորված՝ «Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամ Կարո Եղնուկյանի գործերով:
«Ընդունելով, որ Կարո Եղնուկյանին առաջադրված մեղադրանքն անհիմն է, խափանման միջոցն էլ՝ ապօրինի, դիմել էինք գլխավոր դատախազին՝ խափանման միջոցը վերացնելու հարցով, քանի որ դատարանի որոշմամբ ընտրված կալանքը կարող է վերացնել միայն դատախազը: Բացի այդ՝ բազմաթիվ միջնորդություններ էինք ներկայացրել, տարբեր հիմնավորումներ՝ թե՛ կալանքը վերացնելու, թե՛ մեղադրանքը վերացնելու, թե՛ այլ իրավունքների խախտումները վերացնելու վերաբերյալ ու թե՛  նախաքննական մարմնի տարբեր անօրինական գործողությունների դեմ: Սակայն մեր ներկայացրած բոլոր միջնորդությունները մերժվել էին»,- դատարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայրապետյանը՝ նշելով, որ միջնորդությունները մերժել են առանց մեկ նախադասությամբ հիմնավորումների:
Տիգրան Հայրապետյանը նշեց, որ բողոքում անդրադարձել է նաեւ նախկին գլխավոր դատախազի որակումներին՝ կապված «Սասնա ծռեր» խմբի անդամների արարքների, նրանց առաջադրվելիք մեղադրանքների հետ:
«Առաջարկել էին հանձնվել՝ ասելով, թե չեն մեղադրվի 218 (պատանդ վերցնել) եւ 219 (շենքեր գրավել) հոդվածներով»,- ասաց Եղնուկյանի պաշտպանը:
Դատավորի որոշմամբ, հաջորդ նիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի 16-ին, որին կապահովվի Կարո Եղնուկյանի և լիազորված դատախազի ներկայությունը: