«Մալաթիա» տոնավաճառի աշխատակիցներից 10 հոգի և տնօրենը այս պահին քննարկման են տեսչական մարմնի հետ
Ինչպես հայտնել ենք, այս պահին «Մալաթիա» տոնավաճառի աշխատակիցները բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ դժգոհելով ՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի՝ հրդեհային անվտանգության կանոնները չպահելու հիմքով առևտրի կենտրոնի գործունեությունը կասեցնելու որոշման դեմ:
Նրանք պնդում են, որ չեն թողնելու դադարեցվի գործունեությունը՝ հավաստիացնելով, որ տոնավաճառում չկան պայթյունավտանգ նյութեր, իսկ տեսչականի արձանագրած թերացումները կարող են լուծել 2 ամսում, եթե իրենց այդ ժամանակը տրվի։
Տոնավաճառի աշխատակիցների հետ հանդիպեց առևտրի կենտրոնի տնօրենը և ասաց. «Մեզ մոտ տեսչական մարմնից եկել են, որպեսզի խոսենք, պայմանավորվենք, թե ինչ պետք է անենք։ 10 հոգի պետք է մասնակցի քննարկմանը ինձ հետ միասին»:
Ըստ տնօրենի՝ տեսչականը նաև երեկ երեկոյան է գնացել տոնավաճառ, կրկին ուսումնասիրել տարածքը։
Այս պահին տոնավաճառի 10 աշխատակից և տնօրենը հանդիպում են տեսչական մարմնի աշխատակիցների հետ։ Լրագրողներին թույլ չտվեցին ներս մտնել։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ քաղաքաշինության, հրդեհային և տեխնիկական անվտանգության տեսչական մարմնի որոշմամբ՝ այսօրվանից՝ փետրվարի 1-ից, «Մալաթիա» տոնավաճառի գործունեությունը դադարեցվում է: Տեսչական մարմնի իրազեկման բաժնի պետ Ելենա Զոհրաբյանը «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում նշել էր, որ եթե խոչընդոտող ուժեր լինեն, ՔՏՀԱ-ն կդիմի գործընկեր կառույցների օժանդակությանը, որպեսզի տեսչական մարմնի որոշումը իրականացվի:
Տեսչական մարմնից ավելի վաղ հայտնել էին, որ տոնավաճառում չեն պահվում հրդեհային անվտանգության կանոնները։ Ժամանակ էր տրվել՝ թերությունները շտկելու համար, սակայն տնտեսվարողը տեսչական մարմնի արձանագրած խախտումները չի վերացրել։