Ավագանու նիստում ընդունվել է առևտրի և ծառայությունների ոլորտին վերաբերող 2 որոշում. Երևանի փոխքաղաքապետը մանրամասնում է
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սուրեն Գրիգորյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում հայտնել է, որ ավագանու այսօրվա նիստում ընդունվել է առևտրի և ծառայությունների ոլորտին վերաբերող ավագանու երկու որոշում:
Դրանցով ամրագրվել է հետևյալը.
Վարչական շրջանների ղեկավարների կողմից տրվող հանրային սննդի, ալկոհոլի և ծխախոտի վաճառքի թույլտվությունների դիմումներն այսուհետ կընդունվեն բացառապես էլեկտրոնային եղանակով dimum.yerevan.am կայքի միջոցով։
Առևտրի և ծառայությունների ոլորտում Երևանի քաղաքապետարանի կողմից տրվող թույլտվությունների թվայնացման գործընթացը լինելու է շարունակական։
Բացօթյա սրճարանների թույլտվություններ այսուհետ տրվելու են ոչ միայն ամառային (մայիսի 1-ից մինչև հոկտեմբերի 31-ը), այլ նաև ձմեռային սեզոնի համար (նոյեմբերի 1-ից մինչև ապրիլի 30-ը ներառյալ)։
Ամրագրվել են նաև բացօթյա սրճարանների կազմակերպմանը ներկայացվող մի շարք պահանջներ, որոնք վերաբերում են մայթերի օգտագործման առավելագույն չափերին, օգտագործվող նյութերին, կիրառվող գույներին և այլն։
«Վերոնշյալ և ապագայում արվող փոփոխությունները նպատակ ունեն հնարավորինս դյուրին դարձնել պատասխանատու և օրինապահ գործարարի աշխատանքը Երևան քաղաքում, ինչի արդյունքում խոչընդոտներ չեն ստեղծվի այլ անձանց իրավունքների և Երևան քաղաքի միջավայրի համար։
Վստահ եմ նաև, որ կլինեն թերություններ, որոնք ի հայտ կգան նորարարությունների պրակտիկ իրագործման շրջանում և հընթացս կշտկվեն համապատասխան ոլորտում գործունեություն ծավալող գործարարների և Երևանի քաղաքապետարանի գործընկերության շրջանակներում»,- գրել է Գրիգորյանը։