Հրապարակվել են Արցախում սպանված ոստիկանների ու վնասված մեքենայի լուսանկարները. դիվերսիոն խումբը շպրտվել է ելման դիրքեր
Ինչպես հայտնի է, այսօր առավոտյան՝ ժամը 10։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի կողմից «Խայփալու» կոչվող տեղանքում ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի թիրախավորման հետևանքով զոհվել է ոստիկանության 3 ծառայող և վիրավորվել մեկ այլ ծառայող:
Արցախյան կողմի հավաստմամբ՝ ադրբեջանական կողմը կեղծ փաստեր է ներկայացնում՝ պնդելով, թե իբր ոստիկանական մեքենայով զենք է տեղափոխվել Հայաստանից Արցախ: Այնինչ իրականում, ըստ Արցախի պաշտոնական մարմինների, ոչ միայն որևէ զենք չի տեղափոխվել, այլև ոստիկանության ծառայողները Ստեփանակերտից են գնացել դեպի ճանապարհին գտնվող իրենց հերթափոխի վայր: Ադրբեջանական դիվերսիոն խումբը դարանակալել է ճանապարհամերձ անտառապատ տարածքում և այնտեղից հարձակվել մեքենայի վրա:
ԱՀ ներքին գործերի նախարարությունը հրապարակել է լուսանկարներ ու նշել, որ դրանցում երևում են դեպքի վայրը և վնասված դատարկ մեքենան:
Անհրաժեշտ է ընդգծել, որ ոստիկանության ծառայողների և հարակից դիրքում գտնվող Պաշտպանության բանակի զինծառայողների ինքնապաշտպանական ու զսպիչ գործողությունների արդյունքում ադրբեջանական կողմը ևս ունեցել է զոհեր ու վիրավորներ՝ հետ շպրտվելով ելման դիրքեր:
656.jpg (220 KB)657.jpg (375 KB)657.jpg (375 KB)
655.jpg (246 KB)