«5-րդ շարասյունն իսկապես գործում է Հայաստանում»:
Այս մասին այսօր ՀՀ Ազգային ժողովում Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ արձագանքելով Պաշտպանության և անվտանգության հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի այն դիտարկմանը, որ ՀՀ-ում 5-րդ շարասյունից բացի՝ առկա է նաև 6-րդ շարասյունը, քանի որ երեկ, երբ ադրբեջանական կողմը ագրեսիա էր հրահրել Տեղ գյուղում, համացանցում այդ ընթացքում տարածվում էին լուրեր, թե «Եռաբլուր»-ում մտածված փորվում են փոսեր, այնինչ դրանք ծառատունկի համար էին:
«44-օրյա պատերազմին վերաբերող քննիչ հանձնաժողովը հրավիրում է զինվորականների, որոնք չեն ներկայանում և իրենց հարցազրույցներում ցույց են տալիս, որ խնդիրը իշխանությունների մեջ է, այլ ոչ թե պետության առջև ունեցած իրենց պատասխանատվության»,- ասաց Քոչարյանը:
ՀՀ կառավարության ղեկավարն էլ նշեց. «Ինչուների հարցերի մի շղթա է ստեղծվում այստեղ, եթե շարունակենք, հետևությունն այն կլինի, որ 44-օրյա պատերազմի թիրախը ոչ միայն ԼՂ-ն էր, այլ առաջանային թիրախը ՀՀ-ն էր, նրա անկախությունն ու ինքնիշխանությունը։ Դուք շատ ճիշտ եք նկատում։ Մի բան էլ կա․ նայում ես՝ հարձակում է տեղի ունենում, մի կողմում էլ ինչ-որ մարդիկ ասում են՝ իշխանությունը պետք է հրաժարական տա։ Դա 5-րդ շարասյունն է։ Պետք է մեր հատուկ ծառայությունները դրան ուշադրություն դարձնեն»,- ընդգծեց վարչապետը։
Նրա խոսքով՝ պետք է գործակալներից պաշտպանել պետությունը: