Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի փակ նիստի ավարտից հետո «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը լրագրողների հետ զրույցում որոշ մանրամասներ հայտնեց:
«Շատ բուռն քննարկում տեղի ունեցավ շուրջ 3 ժամ, մի քիչ էլ՝ ավելի: Գլխավոր շտաբի պետը և ԱԱԾ զինվորական հակահետախուզության պետի տեղակալը ներկայացրին իրավիճակը Տեղ գյուղի շրջանում։ Նաև պատասխանեցին շատ մտահոգիչ հարցերի, որոնք վերաբերում են ընդհանուր զինված ուժերի և այլ հատվածներում հակառակորդի հնարավոր սադրանքների և մեր պատրաստվածության վերաբերյալ»,- ասաց նա:
Ըստ Օհանյանի՝ ՀՀ-ն Արցախին կապող միջանցքի շրջանում է այդ բանը տեղի ունեցել, և քանի որ դիվանագիտական հարցեր են, և խոսքը վերաբերում է բանակցային գործընթացին, ակնհայտ էր, որ ԳՇ պետը շատ հարցերի չէր տիրապետում:
«Բացթողումները վերաբերում են ՀՀ քաղաքական իշխանության գործողություններին, որոնք կանխավ պետք է համագործակցեն ուժային կառույցների հետ, որպեսզի մենք կարողանանք շատ միջոցառումներ կանխարգելենք, չուշանանք: Կարճ ասեմ՝ ուշացել են մերոնք, դրա համար հակառակորդը զբաղեցրել է այդ հատվածը»,- նշեց նա:
Հարցին՝ ո՞վ է ուշացել, Օհանյանն ասաց՝ ծառայողական քննություն է անցկացվում, և այդ պատասխանները կներկայացվի հանրությանը:
Օհանյանը նաև նշեց, որ ակնհայտ է՝ դրական աշխատանքներ կատարվել են:
Հիշեցնենք՝ Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովն այսօր՝ ապրիլի 13-ին, փակ քննարկում էր հրավիրել: Նիստը նախաձեռնել էր «Հայաստան» խմբակցությունը: