Ինչպես կքվեարկեն խմբակցություններն ԸՕ-ին
ԱԺ արտահերթ նիստում շարունակվում է քննարկվել է «ՀՀ Ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որի ժամանակ ԱԺ խմբակցությունները հանդես եկան ամփոփիչ ելույթով:
ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը հայտարարեց,  որ իշխանության եւ ընդդիմության միջև ստորագրված համաձայնությանը հավատարիմ՝ կողմ են ԸՕ-ի փոփոխված նախագծին:
ՕԵԿ խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը քննադատաբար մոտեցավ նախագծին, բայց չհստակեցրեց՝ կողմ կքվեարկեն, թե՝ դեմ: Բիշարյանը, սակայն հիշեցրեց, որ «խմբակցությունը ջանասիրաբար աշխատել է ԸՕ փոփոխությունների համար»:
ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լեւոն Զուրաբյանի խոսքով՝ առաջին ընթերցման ժամանակ չեն քվեարկի, իսկ երկրորդի ժամանակ իրենց առաջարկության շտկումից հետո կորոշեն: Զուրաբյանը հստակեցրեց՝  իշխանության եւ ընդդիմության միջեւ ձեռք բերված համաձայնագիրը դուռ է բացում իշխանափոխության հասնելու համար:
ԲՀԿ խմբակցության քվեարկությունն էլ այս պահին դեռ հստակ չէ. առաջարկությունների ընդունումից կախված կլինի:
«Ժառանգություն» խմբակցության անունից ելույթ չեղավ:
Իշխող ՀՀԿ-ն, ինչպես եւ սպասելի էր, կողմ կքվեարկի նախագծին: