«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արայիկ Խանդոյանի (Միայնակ գայլ) կալանքն այսօր եւս երկու ամսով երկարաձգվել է: Արաբկիր եւ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է նախաքննական մարմնի որոշումը:
Մեր զրույցում Խանոդյանի պաշտպան Արա Ղարագյոզյանն ասաց, որ դատարանը մերժել է պաշտպանական կողմի միջնորդությունը՝ գրավի վերաբերյալ: Ղարագյոզյանը նաեւ ասաց, որ Խանդոյանի մեղադրանքը լրացվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 238-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 1-ին եւ 2-րդ կետերով (զենք-զինամթերք հափշտակելը, կամ շորթելը, որոնք կատարվել է կազմակերպված խմբի կողմից կյանքի կամ առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելով): Խանոդյանը մեղադրվում է նաեւ շենքեր շինություններ գրավելու եւ ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու, կրելու համար: Առաջադրված հին, ինչպես նաեւ լրացված մեղադրանքները Միայնակ գայլը չի ընդունում: