Զեկուցվել է նաև, որ Տավուշի մարզի համայնքների բյուջեների սեփական եկամուտները նախորդ տարի կազմել են 1,49 մլրդ դրամ` նախորդ տարվա 1,34 մլրդ դրամի դիմաց:
Հանրային գնումների վերահսկողության շրջանակն ընդլայնելու նպատակով ՊՎԾ-ին հատկացվել է 10 լրացուցիչ հաստիք:
6 բժշկական կազմակերպություններում իրականացված հանդիպակաց ուսումնասիրությունների արդյունքում արձանագրվել են ընդհանուր 541.690.017,0 ՀՀ դրամի խախտումներ:
Սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակներում, Լուսաղբյուր բնակավայրի ջրամատակարարման ներքին ցանցի կառուցման աշխատանքները լիարժեք չեն կատարվել։
Ընկերությունը՝ որպես հարկային գործակալ շուրջ 300 դեպքերով հարկային մարմին չի ներկայացրել նոր աշխատողների գրանցման հայտերը
2022թ. քաղաքացիներից ստացվել է շուրջ 590 հանրագիր. 2021թ. համեմատ աճը կազմել է շուրջ 43 տոկոս:
Ծառայության պետաիրավական ոլորտի վերահսկողության վարչության 2022 թվականին արձանագրած խախտումները կազմել են մոտ 11 մլրդ ՀՀ դրամ:
Պարեկային ծառայությունը պարզում է վարորդների ինքնությունը։
Ծառայության կողմից իրականացված հաշվարկի արդյունքում՝ արձանագրված խախտումների չափը կազմել է մոտ 132,4 մլն ՀՀ դրամ:
Ընթացքի մեջ է ողջ հանրապետությունում միջտնտեսային և ներտնտեսային ոռոգման ցանցերի վերակառուցման/բարելավման ծրագիրը, որն ունի 170.000 շահառու, ծրագրի արժեքը կազմում է 50 մլն ԱՄՆ դոլար:
ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայությունը հայտնում է, որ հայտնաբերվել են շուրջ 257 մլն դրամի չափով առերևույթ խախտման դեպքեր, հարուցվել է քրեական վարույթ:
Հարցին՝ այս ամենից հետո ինչպե՞ս է տրամադրված Կարինե Հարությունյանը, Ակոպյանն ասում է՝ տիկին Հարությունյանը պատրաստ է պայքարելու:
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ին հայտնեցին կրթական հաստատությունից։ Նիստը ընթանում է փակ և լուսաբանման ենթակա չէ։
Փաշինյանը հանձնարարել է հետևողականորեն շարունակել մանկատներում բնակվող երեխաների կրթության, կարողությունների զարգացման, խնամքի ծառայությունների որակի բարձրացման աշխատանքները:
Թամրազյանի գրառումից պարզ է դառնում, որ վերջինս չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը՝ դրանք որակելով «շինծու քրեական գործեր, հորինված մեղադրանքներ»:
Վերջիններս ահազանգում են, թե այս պարագայում համալսարանում հնարավոր է՝ սկսի կառավարման ճգնաժամ:
Պետական վերահսկողական ծառայությունը գործում է բացառապես օրենքով իրեն տրված լիազորությունների շրջանակում:
Ուսանողների՝ ուսման ժամանակահատվածում ՀՀ-ից բացակայելու, սակայն շարունակաբար հաջորդ կուրս փոխադրվելու և ավարտական դիպլոմներ ստանալու արձանագրումը ևս հիմնականում չի համապատասխանում իրականությանը:
«Հայկական ժամանակ»-ը կապ հաստատեց դատախազություն՝ հասկանալու համար՝ ստա՞ցել են արդեն ՊՎԾ տեղեկանքը:
Այսօր արդեն՝ դեկտեմբերի 22-ին, Պետական վերահսկողական ծառայությունը պաշտոնական հաղորդագրություն է տարածել՝ տեղեկացնելով, թե ինչ խախտումներ են հայտնաբերվել Բրյուսովի անվան համալսարանում:
Տեղեկանքները ներկայացվել են ՀՀ գլխավոր դատախազություն՝ հետագա ընթացքն ապահովելու համար:
Հարկ է նշել, որ Ծառայության սոցիալական ոլորտի վերահսկողության վարչության կողմից ևս մեկ ուսումնասիրություն իրականացվում է «Վ.Բրյուսովի անվան պետական համալսարան» հիմնադրամում:
Պետրոսյանը հայտնեց, որ իրականացվել է ծառայողական քննություն. գործը դատախազությունում է:
ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայությունը հետևողականորեն իրականացնում է իրեն վերապահված լիազորությունները:
Հարկ է նշել, որ որոշ դեպքերում քաղաքացիները նախազգուշացվել են շինարարության թույլտվության ժամկետի խախտման դեպքում վարչական պատասխանատվության մասին:
Երևանի նախկին քաղաքապետի 2017 թ. որոշմամբ քաղաքացի Կ.Հ.-ին 1.921.300 դրամ արժեքով օտարվել է Երևան քաղաքի Ավան վարչական շրջանի Ա. Շահինյան փողոցի 1-ին նրբանցքում գտնվող 424.7 քմ մակերեսով հողամասը:
ՀՀ պետական բյուջեի 2020 թվականի ծրագրերի և միջոցառումների ծախսային մասերի վերլուծության արդյունքում առանձնացվել են 144 ռիսկային միջոցառումներ, և կազմվել են 144 վերլուծական տեղեկանքների նախագծեր։
Պետական վերահսկողության ծառայության ղեկավար Ռոմանոս Պետրոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում ՊՎԾ-ի աշխատանքների վերաբերյալ տվյալներ է հրապարակել:
Տվյալ պահին վերահսկողական գործողություններ են իրականացվում ԱԳ, Առողջապահության, Էկոնոմիկայի, Պաշտպանության նախարարություններում, մի շարք ԲՈՒՀ-երում, 10 խոշոր ԲԿ-ներում:
Հարուցվել են քրեական գործեր՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի (պաշտոնեական դիրքի չարաշահում) 2-րդ մասի հատկանիշներով։
Եղվարդ համայնքում՝ քաղաքի վարչական սրտում՝ նախկին ջրավազանի տեղում, Կառավարության հետ համատեղ սուբվենցիոն ծրագրով քաղաքային զբոսայգի կառուցելու մասին խոսեցինք։
Ծառայությունը շարունակելու է օրենքով իրեն վերապահված վերահսկողական գործառույթների իրականացումը:
2022թ․ հունիսի 7-ին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանն իմ անդամակցությունը դադարեցնելու մասին դիմում եմ ներկայացրել ՔՊ վարչության նախագահին։
Պետական վերահսկողության ծառայությունը շուրջ մեկուկես տասնյակ պետական կառավարման մարմինններում ուսումնասիրություններ է իրականացնում, ևս մի քանի տասնյակ ընկերություններում էլ՝ մշտադիտարկումներ։
ՀՀ Պետական վերահսկողական ծառայությունում տեղի է ունեցել 2022 թվականի առաջին եռամսյակում կատարված աշխատանքներն ամփոփող խորհրդակցություն:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշումների համաձայն՝ Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի տեղակալի պաշտոնակատար Ժիրայր Խառատյանն ազատվել է պաշտոնից:
Վարչապետի որոշմամբ՝ նշանակվել է պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի տեղակալ:
Նշենք, որ Եղիազարյանն այս պաշտոնում նշանակվել էր փետրվարի 4-ին։
Վարչապետը նախ շնորհակալություն է հայտնել Տիգրան Ուլիխանյանին Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի պաշտոնում կատարած աշխատանքի համար:
Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ կառավարության պաշտոնական կայքից:
Նշենք, որ քիչ առաջ, ՀՀ վարչապետի որոշմամբ, Տիգրան Ուլիխանյանն ազատվեց ՊՎԾ ղեկավարի պաշտոնից:
Տիգրան Ուլիխանյանին ազատել պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի պաշտոնից:
Որոշակի պաշտոնատար անձինք ուշացումներով կամ այլ թերացումներով են իրենց աշխատանքը կատարել կամ, առհասարակ, չեն կատարել, սակայն նրանց նկատմամբ չեն կիրառվել պատասխանատվության միջոցներ:
Ուսումնասիրությունների արդյունքները ամփոփելուց հետո, վարչապետի հանձնարարությանը համապատասխան, հանրությանը կներկայացվի ամբողջական տեղեկատվություն:
ՊՎԾ-ն կանխարգելիչ գործառույթների իրականացման ընթացքում ըստ անհրաժեշտության ակտիվորեն համագործակցելու է զանգվածային լրատվամիջոցների, քաղաքացիների, հասարակական կազմակերպությունների և պետական մարմինների
Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ՊՎԾ-ն:
Նշվում է, որ ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայությունը հետամուտ է շարունակելու ուսումնասիրությունների իրականացումը .
Վարչապետի որոշմամբ Ժիրայր Խառատյանը նշանակվել է ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի տեղակալ:
ՊՎԾ ղեկավարի տեղակալը հայտնեց՝ Դատական դեպարտամենտում ստուգումներն արդեն ավարտել են:
Պատվաստանյութը եղել է «Աստրազենեկա»:
Վերահսկողական գործառույթներ իրականացնելու նպատակով ՊՎԾ ղեկավար Տիգրան Ուլիխանյանը մարտի 27-31-ը ներառյալ կգործուղվի Սյունիքի մարզ:
ՊՎԾ ղեկավարի օգնական՝ մամուլի խոսնակ Դավիթ Դանիելյանը մեր զրույցում ո՛չ հաստատեց, ո՛չ հերքեց մեր տեղեկությունը՝ նշելով, որ ծառայությունն այս պահին ստուգումներ է իրականացնում 8 պետական մարմիններում:
Այս մասին տեղեկացնում է e-gov.am-ը։
Շրջանառվող տեղեկությունը հերքել է նաև Պետական վերահսկողության ծառայությունը:
Տիգրան Ուլիխանյանը սեպտեմբերի 25-ին հայտարարել էր, որ պատգամավորական մանդատից հրաժարվելու դիմում է ներկայացնելու և հայտնել, որ աշխատանքի է անցնելու պետական վերահսկողական ծառայությունում:
Այս մասին հայտնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Ուլիխանյանը երկուշաբթի օրը հանդես կգա լրացուցիչ հայտարարությամբ։
Դատախազության կողմից շնորհակալագրով է պարգևատրվել նաև ԱԻՆ գլխավոր քարտուղար Վահագն Մուշեղի Օհանյանը:
Նա հաստատեց, որ ՊՈԱԿ-ը վարչապետի աշխատակազմի ենթակայության տակ է գտնվում, իսկ իր գրառումը դրա վերաբերյալ հերքում չէր, այլ՝ պարզաբանում։
Նշենք, որ գործի ողջ նյութերը բաղկացած են 28 հատորից, իսկ դատարանն այժմ 24-րդ հատորի ուսումնասիրման փուլում է:
Տեղեկանքն ուղարկվել է ՀՀ դատախազություն՝ հանցագործության հատկանիշները ստուգելու նպատակով:
Ուսումնասիրության արդյունքում կազմված տեղեկանքն ուղարկվել է ՀՀ դատախազություն՝ իրավական գնահատական տալու նպատակով:
Այս մասին տեղեկացնում է e-gov.am-ը:
Արգիշտի Քյարամյանն այդ պաշտոնում նշանակվել էր 2019 թվականի ապրիլի 10-ին:
ՊՆ-ն նշում է, որ վերոհիշյալ թերացումների մասով չի բացառվում ՊՆ համակարգի պատասխանատուների բարեվարքության հետ կապված խնդիրների առկայությունը։
Ուսումնասիրության արդյունքում կազմված տեղեկանքն ուղարկվել է ՀՀ դատախազություն արձանագրված խախտումներին քրեաիրավական գնահատական տալու համար։
Ուսումնասիրության արդյունքների հիման վրա կազմված տեղեկանքն ուղարկվել է ՀՀ քննչական կոմիտե արձանագրված խախտումներին քրեաիրավական գնահատական տալու նպատակով։
Ուսումնասիրության առարկա են հանդիսացել իրականացված գնումների, հաշվարկված աշխատավարձի, Հիմնադրամի և պետական սեփականություն հանդիսացող գույքի կառավարման գործընթացները:
2020 թվականի կարիքների համար կազմակերպված մի շարք ապրանքների և ծառայությունների ձեռքբերման նպատակով իրականացված գնման գործընթացներում տնտեսվել են խոշոր դրամական միջոցներ:
Ջրային կոմիտեի նախագահ Վարդան Մելքոնյանն աշխատանքից ազատվել է սեփական դիմումի համաձայն։