Հայկ Սարգսյանի տվյալներով՝ Չեխիայի արդարադատության նախարարը եղբորը արտահանձնելու վերաբերյալ համաձայնություն չի տվել
Ալեքսանդր Սարգսյանի որդու՝ Հայկ Սարգսյանի տեղեկություններով՝ Չեխիայի արդարադատության նախարարը եղբորը՝ Նարեկ Սարգսյանին արտահանձնելու վերաբերյալ համաձայնություն չի տվել։
Ու մեկը չկար, որ եվրոպական մայրաքաղաքներում միլիոնանոց անշարժ գույք չունենար
Նաեւ դա էր, չէ՞, պատճառը, որ ապրիլյան պատերազմից հետո մի քանի շաբաթ շարունակ որեւէ հանրապետական չէր համարձակվում երեւալ ժողովրդի աչքին, որովհերեւ չէր կարողանալու պատասխանել շատ տրամաբանական մի հարցի:
Նարեկ Սարգսյանին կարտահանձնեն Հայաստանին. Գլխավոր դատախազի խորհրդական
Չեխական օրենսդրության համաձայն՝ արտահանձնման վերջնական որոշումը կկայացնի երկրի արդարադատության նախարարը:
Ալեքսանդր Սարգսյանը կրկին բուժման նպատակով մեկնել է Հայաստանից. ԱԱԾ-ն հաստատում է
«Նախաքննություն իրականացող մարմինը որոշ ժամանակով թույլատրել է Ալեքսանդր Սարգսյանին՝ մեկնել արտեկիր՝ բուժման նպատակով»:
Խորհուրդ կտամ պարոն Իոաննիսյանին հանգիստ նստի տեղը. Արթուր Վանեցյան
Հարցին՝ ո՞վ թույլ չի տվել, ԱԱԾ տնօրենը պատասխանեց. «Քաղաքական ղեկավարությունը: Ես ծառայել եմ Հայաստանին ու շարունակում եմ ծառայել»:
Ալեքսանդր Սարգսյանը Հայաստանում է նախաքննական մարմնի պահանջով, որպեսզի մասնակցի քննչական գործողությունների
Սերժ Սարգսյանի եղբայրը՝ Ալեքսանդր Սարգսյանը, երկու օր առաջ՝ ապրիլի 27-ին, վերադարձել է Հայաստան՝ նախաքննական մարմնի պահանջով:
Նարեկ Սարգսյանի գործով էքստրադիցիոն պրոցեսի մեջ ենք. Արթուր Դավթյան
«Որեւէ նոր բան չունեմ ձեզ ասելու: Էքստրադիցիոն բնական գործընթացի մեջ ենք, չունենք որեւէ այլ նորություն, որի մասին հանրությանը տեղեկացնելու անհրաժեշտություն կա»,- ասաց Դավթյանը:
Արդեն գրվել է՝ ֆիլմի վերջը, եւ էկրանը մգացե՞լ է. Նիկոլ Փաշինյանը՝ խոստումները չկատարելու եւ Սաշիկ Սարգսյանի մասին
«Հիմա, օրինակ, Սերժ Սարգսյանի որոշ կողմնակիցներ մեզ մեղադրում են, որ Սերժ Սարգսյանին չենք ձերբակալել, Սաշիկ Սարգսյանի կողմնակիցները մեզ մեղադրում են, որ այս չենք արել, այն չենք արել»:
Ալեքսանդր Սարգսյանը Եվրոպայում է գտնվում ոչ թե հանգստանալու, այլ՝ առողջական խնդիրների պատճառով
Նշենք, որ այսօր նրա որդին՝ Հայկ Սարգսյանը լրագրողների հետ զրույցում ասել է, որ հայրը Եվրոպայում է գտնվում հանգստանալու նպատակով.
Ալեքսանդր Սարգսյանը գտնվում է Եվրոպայում՝ հանգստանալու նպատակով. Հայկ Սարգսյան
Հայկ Սարգսյանը նաեւ ասաց, որ հայրը հանդիպել է Չեխիայում գտնվող եղբոր՝ Նարեկ Սարգսյանի հետ:
Առաջին իսկ պահանջի դեպքում Ալեքսանդր Սարգսյանը կվերադառնա Հայաստան. Վանեցյան
Այո, նա ՀՀ տարածքը լքել է մեր գիտությամբ եւ ստորագրություն է տվել, որ առաջին իսկ պահանջի դեպքում կվերադառնա Հայաստան:
Որպես ի՞նչ է Սաշիկ Սարգսյանը 18,5 միլիոն դոլար «նվիրաբերում» պետությանը, որպես «չայեվո՞յ»
Ռոբերտ Քոչարյանի մոտ էլ էր թղթերով ամեն ինչ կարգին։ 1998-ին մարդը նույնիսկ տեղեկանք էր ներկայացրել, որ վերջին տասը տարիներին մշտապես բնակվել է Հայաստանում։
Ինձ ոչ մեկ չի կարող զանգել եւ նման տոնով հետս խոսել. Վանեցյան
«Ինձ հաստատ չի զանգել: Ես ձեզ հավաստիացնում եմ, որ ինձ ոչ մեկ չի կարող զանգել եւ նման տոնով հետս խոսել»,- ասաց Վանեցյանը:
Ալեքսանդր Սարգսյանը պետությանը փոխանցել է 18,5 մլն դոլար, իսկ 11,5 մլն դոլար գանձվել է կոնկրետ ակտերով. ԱԱԾ տնօրեն
ԱԱԾ տնօրենը նշեց, որ քրեական գործը դեռ շարունակվում է եւ ընթացքում նոր տեղեկություններ կլինեն Սաշիկ Սարգսյանի ունեցվածքի մասին:
Ալեքսանդր Սարգսյանը պետությանն է փոխանցել 18,5 մլն դոլար
Սերժ Սարգսյանի եղբայր Ալեքսանդր Սարգսյանը պետությանը անհատույց փոխանցել է 18,5 մլն դոլար։ Այս մասին ՍիվիլՆեթին գրավոր հարցմանն ի պատասխան հայտնել են վարչապետի աշխատակազմից։
Սաշիկն օգտագործեց իր եղբոր անունն ու կապերը, իսկ տղաները մնացին անպատժելի. «Կենտրոնի Կյաժի» դիմումը՝ Օսիպյանին
Նարեկն ու Հայկը նախօրոք վախեցրել էին, որ չասեմ իրականությունը, ասելով՝ երկար չես ապրելու, որ ճիշտն ասես:
Պիտի երիկամս ուղարկեին փոխպատվաստման, չուղարկեցին. տուժողը պատմեց՝ ինչու է 11 տարի անց ցուցմունք տվել Հայկ Սարգսյանի դեմ
Հայկն էր, ասեց՝ էլ չես ապրի, եթե չասես, որ Արթուր Ղեւոնդյանն է կրակել, հետո պատմությունը պատմեց, ես էլ նույն ձեւ ասացի քննչականում:
Ալեքսանդր Սարգսյանի որդին՝ Հայկ Սարգսյանը, խոսել է Պրահայում պահվող եղբոր՝ Նարեկ Սարգսյանի հետ
Հարցին, թե ինչ պայմաններում է պահվում եղբայրը, Հայկ Սարգսյանը կտրուկ պատասխանեց.