Արարատի միլիարդատեր մարզպետը
Արարատի մարզպետ Արամայիս Գրիգորյանի եկամուտների հայտարարագրից տեղեկանում ենք, որ անցյալ հարկային տարվա ընթացքում նրա եկամուտները կազմել են 114.605.621 ՀՀ դրամ:
Քաղաքական ինտրիգներով շրջապատված մարզպետի թանկարժեք մեքենաները, տները, փողերը, այգիները
Գրիգորյանn ունի LEXUS LS 600 HL, VAZ 2121, MITSUBISHI PAJERO IO 2.0 մակնիշների մարդատար երեք ավտոմեքենա եւ ZIL MMZ-45021 մակնիշի բեռնատար մեքենա: Երկու բնակարան, մեկ առանձնատուն:
Մարզպետը պաշտոնից ազատել է դպրոցի տնօրենին. աշակերտները պահանջել են չեղարկել հրամանը
Այսօր տեղեկություն տարածվեց, որ Արարատի մարզպետարանի մոտ բողոքի ցույց են անցկացնում Արտաշատի համար 5 դպրոցի մի քանի հարյուր աշակերտ` մարզպետից պահանջելով չեղարկել տնօրենի պաշտոնից ազատման հրամանը:
Արտաշատի պոլիկլինիկայի վարիչն ազատվեց աշխատանքից. նա կդիմի դատարան
Ընտրություններից առաջ մարզպետը Սերինե Հայրապետյանին, ասել էր, թե նա պոլիկլինիկայում հակաքարոզչությամբ է զբաղվում:
Մարզպետը չի հաստատում, որ դպրոցի տնօրենին ազատել է Արգամ Աբրահամյանի օգտին աշխատելու համար
Դուք հիմա ինձ հասցեական հարց տվեցիք, ես հասցեական ձեզ պատասխանեցի: Թե ինչ լուրեր կան, այդ լուրերը դուք կարող եք ճշտել:
Արարատի մարզում ՀՀԿ-ի և Հովիկ Աբրահամյանի ու Գագիկ Ծառուկյանի բախումը դաժան է լինելու
Դա ամենաանբարոյական, ամենաայլանդակ զառանցանքն է, որ փորձել են կապել ինձ հետ: Բեգլարյան Գագիկն իմ ամենահարազատ մարդն է եղել, իմ ընկերն ու զինակիցն է եղել բոլոր հարցերում:
Պոլիկլինիկայի վարիչին չազատեցին պաշտոնից. իշխանությունն արջի ծառայություն չի ուզում
Պոլիկլինիկայի վարիչը իմ աշխատողն է, նրա հրամանը ես պիտի տամ: Նման հրաման չի գրվել: Ուղղակի մարզպետին ապակողմնորոշել են, ասել են, որ աշխատատեղում, աշխատաժամին նախընտրական քարոզչություն է արվում:
Մարզպետը` պոլիկլինիկայի տնօրենին. հակաքարոզչությո´ւն ես անում, ազատվա´ծ ես աշխատանքից
Ասացի` ի՞նչ է նշանակում` հակաքարոզչություն: Իսկ դուք ունե՞ք ապացույցներ, հիմքեր, կարո՞ղ եմ ծանոթանալ: Մարզպետը պատասխանեց` ես ձեզ ապացուցելու ոչինչ չունեմ:
«Իրավունք»․ Բնապահպանության նախարարությունում սպասվում են «փաթեթային» կրճատումներ
«Իրավունք» թերթի տեղեկություններով, Բնապահպանության նախարարության աշխատակիցները սպասում են «փաթեթային» կրճատումների՝ աշխատակազմի ղեկավար Խաղակ Աղաբեկյանի պատճառով