Արարատի մարզպետ Արամայիս Գրիգորյանի եկամուտների հայտարարագրից տեղեկանում ենք, որ անցյալ հարկային տարվա ընթացքում նրա եկամուտները կազմել են 114.605.621 ՀՀ դրամ:
Գրիգորյանn ունի LEXUS LS 600 HL, VAZ 2121, MITSUBISHI PAJERO IO 2.0 մակնիշների մարդատար երեք ավտոմեքենա եւ ZIL MMZ-45021 մակնիշի բեռնատար մեքենա: Երկու բնակարան, մեկ առանձնատուն:
Այսօր տեղեկություն տարածվեց, որ Արարատի մարզպետարանի մոտ բողոքի ցույց են անցկացնում Արտաշատի համար 5 դպրոցի մի քանի հարյուր աշակերտ` մարզպետից պահանջելով չեղարկել տնօրենի պաշտոնից ազատման հրամանը:
Ընտրություններից առաջ մարզպետը Սերինե Հայրապետյանին, ասել էր, թե նա պոլիկլինիկայում հակաքարոզչությամբ է զբաղվում:
Դուք հիմա ինձ հասցեական հարց տվեցիք, ես հասցեական ձեզ պատասխանեցի: Թե ինչ լուրեր կան, այդ լուրերը դուք կարող եք ճշտել:
Դա ամենաանբարոյական, ամենաայլանդակ զառանցանքն է, որ փորձել են կապել ինձ հետ: Բեգլարյան Գագիկն իմ ամենահարազատ մարդն է եղել, իմ ընկերն ու զինակիցն է եղել բոլոր հարցերում:
Պոլիկլինիկայի վարիչը իմ աշխատողն է, նրա հրամանը ես պիտի տամ: Նման հրաման չի գրվել: Ուղղակի մարզպետին ապակողմնորոշել են, ասել են, որ աշխատատեղում, աշխատաժամին նախընտրական քարոզչություն է արվում:
Ասացի` ի՞նչ է նշանակում` հակաքարոզչություն: Իսկ դուք ունե՞ք ապացույցներ, հիմքեր, կարո՞ղ եմ ծանոթանալ: Մարզպետը պատասխանեց` ես ձեզ ապացուցելու ոչինչ չունեմ:
«Իրավունք» թերթի տեղեկություններով, Բնապահպանության նախարարության աշխատակիցները սպասում են «փաթեթային» կրճատումների՝ աշխատակազմի ղեկավար Խաղակ Աղաբեկյանի պատճառով