#Գիտության պետական կոմիտե
Լևոն Ֆարմանյանը նշանակվել է Գիտության կոմիտեի գլխավոր քարտուղար
Լևոն Ռոբերտի Ֆարմանյանին նշանակել Գիտության կոմիտեի գլխավոր քարտուղար»,- ասված է որոշման մեջ:
Կառավարությունը գիտության ֆինանսավորումն ավելացրեց 203 մլն 582 հազար դրամով
Ավելացվող միջոցներն ուղղվելու են պայմանագրային (թեմատիկ) հետազոտությունների ծախսային ուղղության ֆինանսավորմանը:
Միջազգային փառատոնում «Արհեստական քիթ» նախագծով 4-րդ տեղը գրաված հայ աշակերտները մրցանակային գումարով կգրանցեն գյուտը
«Քվանտ» վարժարանի աշակերտները Միջազգային գիտատեխնիկական փառատոնում զբաղեցրել են 4-րդ մրցանակային տեղը: Հետազոտական նախագծի համար տղաները ստացել են 500 դոլար մրցանկային գումար:
Գիտության ո՞ր ուղղություններով է ծախսվելու ավելացված 2 մլրդ 784 մլն դրամը. Արթուր Մովսիսյանը մանրամասներ է ներկայացնում
Ավելացվող միջոցներն ուղղվելու են երկու հիմնական ոլորտների՝ ենթակառուցվածքի արդիականացման ծրագրերին (1 մլրդ 32 մլն դրամ) եւ թեմատիկ գիտական հետազոտություններին (1 մլրդ 638 մլն դրամ):
Մահացել է Գիտությունների ազգային ակադեմիայի թղթակից անդամ, ԲՈՀ նախկին նախագահ Արմեն Թռչունյանը
Արմեն Թռչունյանը հեղինակ էր բազմաթիվ աշխատությունների, մենագրությունների և միջազգայնորեն ճանաչված գիտական աշխատանքների:
Արայիկ Հարությունյանի մասնակցությամբ տեղի է ունեցել տեսակոնֆերանս Հայաստանի գիտական կազմակերպությունների տնօրենների հետ
Մի քանի ինստիտուտներ առաջարկել են տարածքների և իրերի ախտահանության համակարգերի մշակում և արտադրություն, ինչպիսիք են օզոնատորները և ՈւՄ խցիկները:
Մեր 4000 գիտնականներից միայն 40-50 հոգին են խնդիր դնող եւ լուծող. Սամվել Հարությունյան
Չեմ հասկանում, Փաշինյանի ասածի մեջ ի՞նչ տարօրինակ բան կար: Սուրճ խմելն այդպիսի վա՞տ բան ա: Իմ բոլոր լավ գաղափարները առաջացել են սուրճ խմելիս, բոլոր լավ հոդվածները գրել եմ սուրճ խմելով ու ծխելով:
Աննա Ասատրյանն առաջադրվել է ԳԱԱ արվեստի ինստիտուտի տնօրեն. լայն հանրությանը նա հայտնի դարձավ 2017-ին
Արվեստագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Աննա Ասատրյանը լայն հանրությանը հայտնի դարձավ 2017 թվականին, երբ պարզվեց, որ գիտական հոդված է ձոնել Երեւանի նախկին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին: