‹‹Ժպիտների քաղաք›› հիմնադրամն առցանց դրամահավաքի ընթացքում հավաքվել է շուրջ 17 մլն դրամ
Հիմնական նվիրատվությունները կատարել են ՀՀ-ում, ՌԴ-ում և ԱՄՆ-ում մեր քաղաքացիները։
Քաղցկեղը չի սպասում. միացե՛ք «Ժպիտների քաղաք հիմնադրամի նախաձեռնած առցանց դրամահավաքին. Աննա Հակոբյան
Մեր շահառուներն այսօր առավել, քան երբևէ Ձեր օգնության կարիքն ունեն։
205 մլն 560 հազար դրամ. «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության դրամահավաքն ավարտվեց
Դրամահավաքի ժամանակ հանգանակված գումարից որոշակի միջոցներ կուղղվեն «ԱՅՈ» նախընտրական շտաբի քարոզարշավի կազմակերպմանը:
«Այո»-ի նախընտրական շտաբը դրամահավաք կկազմակերպի փետրվարի 25-ին՝ «Դվին» հյուրանոցում. Էդուարդ Աղաջանյան
Դրամահավաքը տեղի կունենա «Դվին» հյուրանոցային համալիրում:
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի նվիրատվությունների հոսքը դեռ շարունակվում է. Հայկակ Արշամյան
Փետրվարի 12-ի դրությամբ Հիմնադրամն արդեն իսկ ունի 11,155,985 ԱՄՆ դոլարի խոստում, որի զգալի մասը փոխանցվել է Հիմնադրամի և ցանցի տեղական մարմինների հաշվեհամարներին:
Մանկատան երեխաներին օգնելու պատրվակով քաղաքացին Հյուսիսային պողոտայում տիրացել է գումարների
Դրամահավաքն իրականացվել է Գավառի մանկատան սաներին աջակցելու պատրվակով:
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի դրամահավաքն ավարտվեց՝ 11 մլն 109 հազ 633 դոլար արդյունքով (տեսանյութ)
Այս տարվա «Արարենք միասին» խորագրով հեռուստամարաթոնի միջոցներով կշարունակվեն Արցախում իրագործվող երկու կարեւոր ծրագրեր:
1 մլն դրամ վարչապետի ֆոնդից, 500 հազ դրամ՝ սեփական միջոցներից. Փաշինյանից՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին
Սիրելի հայրենակիցներ, այս նոր ժամանակաշրջանը չափազանց կարեւոր է եւ մեր համազգային խնդիրների լուծման համար մեզ անհրաժեշտ է համազգային բացառիկ համախմբում:
Տորոնտոյի հայկական եկեղեցին կարող է օտարվել, շինությունը վտանգի տակ է. դրամահավաք է մեկնարկել
Պետք է ամեն ինչ անել, որ այս հոյակերտ շինությունը մնա հայկական համայնքին և կազմակերպենք ֆինանսական աջակցության հավաքագրում։
«Լույս» դաշինքի դրամահավաքի ընթացքում հավաքագրվել է 2 մլն 655 հազար ՀՀ դրամ
«Լույս» դաշինքն ավագանու ընտրություններին մասնակցում է 111 թեկնածուով: Ցուցակը գլխավորում է արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը:
Դրամահավաքը կմեկնարկի սեպտեմբերի 1-ին
Այս կառույցը 5 տարի շարունակ հայտնվում էր տարբեր գործարարների եւ պաշտոնյաների ուշադրության կենտրոնում: Այն թանգարանին տրամադրելու մտքից հեռու էր նաեւ Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը:
«Հայաստան» հիմնադրամի նախագահն այսօր աշխատանքի չի գնացել. նա ԱԱԾ-ու՞մ է
«Մեզ մոտ որեւէ ստուգում չկա՝ ԱԱԾ-ից կամ այլ տեղից: Խաղաղ, հանգիստ մեր աշխատանքներն արել ենք: Առաջիկայում էլ մի շարք բացումներ ունենք»,- եզրափակեց նա:
ԿԳ նախարարը դպրոցում դրամահավաքության դեպք է հայտնաբերել, դիմել ոստիկանություն (տեսանյութ)
Ծնողական ժողովին անսպասելի եկավ կրթության նախարարը:
Ահազանգ Կողբի դպրոցից. դրամահավաք են անում
Կողբի միջնակարգ դպրոցում, ըստ ահազանգի, հաճախ է դրամահավաք կազմակերպվում այս կամ այն պատճառով:
Զինծառայող Ալբերտ Դալլաքյանին Գերմանիայում վիրահատել են. սպասվում է եւս մեկը (տեսանյութ)
Հիշեցնենք, որ Ալբերտ Դալլաքյանի վիրահատության համար նախատեսված 45 հազար դոլարը հավաքվեց օնլայն հանգանակության միջոցով:
Երեւանի թիվ 131 դպրոցում դրամահավա՞ք է իրականացվում. պարզաբանում է տնօրենը
Ըստ «օդում կախված լուրերի», նոր տնօրենը դրամահավաք է կազմակերպում համարյա բոլոր դասարաններից, իսկ ավարտական դասարաններում առավելուգույն չափ է սահմանվել:
Դրամահավաքը վկայում է հասարակության հասունության մասին, խուսափել պետք չէ. նախկին նախարար
«Դրամահավաքներն աշխարհով մեկ ընդունված կարգեր են, դրանցից բացարձակ պետք չի խուսափել: Դրամահավաքները թույլ են տալիս նման կենտրոններ ստեղծել:
Ալբերտ Դալլաքյանի վիրահատության համար անհրաժեշտ 45 000 դոլարից հավաքվել է 38 հազարը
Ժամկետային զինծառայող Ալբերտ Դալլաքյանը, որը 2016թ. հունիսի 24-ին գլխի հրազենային գնդակային միջանցիկ վիրավորում է ստացել:
Հնարավոր է, գեներալիտետն է կանգնած Վիգեն Սարգսյանի դեմ արշավի հետեւում. Վահան Բադասյան
Հհնարավոր է, արշավի հետեւում կանգնած է գեներալիտետը, որից նախարարն արդեն ուզում է ազատվի. հնարավոր է, դա է պատճառը, որովհետեւ մեծ հաշվով այդ գեներալիտետն այս իշխանության մեջ է:
Ալբերտ Դալլաքյանի վիրահատության համար 45-ից 30 000 դոլար է հավաքվել. անհրաժեշտ է ևս 15 000
Դրամահավաքին մասնակցել են նաեւ ԱԺ պատգամավոր Արմեն Աշոտյանը, խմբավար Կարեն Դուրգարյանը, Գաբրիել Բալայանը եւ այլք:
Վիգեն Սարգսյանը 4 հազար 294 դոլար է փոխանցել վիրավոր զինծառայողի բուժման համար
Վիրավոր զինվորի՝ արտասահմանում բուժումը կազմակերպելու համար անհրաժեշտ 45 000 դոլար գումարից այս պահի դրությամբ 26 717-ն արդեն հավաքվել է։
ՊՆախարարը քննարկումների թիրախում. «բոշան դու ես» խոսքն ու դրամահավաքի կոչը՝ իրական աղմուկ
ֆեյսբուքյան օգտատերերի մեծ մասին հետաքրքրում էր, թե ինչ եղան 1000 դրամները, որոնք ամեն ամիս պարտադիր կերպով պահվում են աշխատող մարդկանց աշխատավարձերից՝ բանակին ու զինվորներին օգնելու համար:
Չեխովի անվան դպրոցում 5000-ական դրամներ են հավաքում. տնօրենը չի հերքում
Տեղեկության վերաբերյալ զրուցեցինք դպրոցի տնօրեն Գայանե Սարուխանյանի հետ:
Ավարտվեց Հեռուստամարաթոն-2017-ը. հավաքված գումարը գերազանցում է 11 միլիոն դոլարը
Դեռ չի հայտարարվել, թե ընդհանուր ինչքան գումար է հավաքվել վերջնական հաշվարկներում, սակայն հայտնի է, որ գումարը գերազանցում է 11 միլիոն դոլարի շեմը
Ավարտական դրամահավաքության ահազանգեր`3- 50 հազար դրամ են հավաքում. դպրոցների ցանկը
«Մեղք գործել չեմ ուզում, բայց համենայնդեպս այդ ծնողները հենց այնպես գլուխ չեն ջարդի, թե մենք ենք դա անում, ձեր ինչ գործն է եւ այլն»,- ասաց Արամ Կարապետյանը:
Ի աջակցություն «Սասնա ծռեր»-ի հեռուստամարաթոնը կայացել է (տեսանյութ)
Ժամեր առաջ ԱՄՆ-ում կայացել է «Սասնա ծռեր» հիմնադրամին փոխանցումներ կատարելու նպատակով հեռուստամարաթոնը (թելեթոն), սակայն դեռ հայտնի չէ, թե որքան գումար է հավաքվել: