Կոչ է արվում Արցախում ապրող քաղաքացիներին ակտիվորեն մասնակցել դրամահավաքին, օգնության ձեռք մեկնել բնական աղետից տուժած մեր հայրենակիցներին:
Հայ Առաքելական եկեղեցին պետք է զերծ մնա քաղաքական որևէ ճամբարից և այդ պարզ իրողությունը հազիվ թե վիճելի լինի որևէ մեկի համար:
Հանրային վայրերում զինծառայողների համար իրերի հավաքագրման և սոցցանցերի դրամահավաքների դեպքերով իրավապահներին ուսումնասիրության նյութեր կդրամադրի։
Հեռուստամարաթոնի միջոցները կնպատակաուղղվեն հայրենիքի սահմանային համայնքների առողջապահական, սոցիալական, մշակութային, ինչպես նաև ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված ծրագրերի ֆինանսավորմանը:
«Մենք կիլոմետրերով ճանապարհ ենք կառուցել, բայց դա չենք արել ընտրությունների համար, այլ արել ենք քաղաքացիների համար. մենք տարբերություն չենք դրել համայնքների միջև»,- հավելել է Փաշինյանը:
Ինչպես հայտնել ենք, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը այս պահին ներկայացնում է իր նախընտրական ծրագիրը, որից հետո տեղի է ունենալու նաև կուսակցության դրամահավաքը:
Ֆինանսավորումը կօգնի նաև լազերային թերապիայի ներդրմանը` սպիտակ ֆոսֆորի քիմիական այրվածքները բուժելու, սպիները մեղմացնելու և ծանր ցավը նվազեցնելու համար:
Թանկյանը նաև նշել է, որ առաջիկայում այլ աճուրդներ նույնպես անելու են՝ հաջակցություն Արցախի և Հայաստանի:
Երեկ՝ նոյեմբերի 26ին՝ Գոհաբանության օրը, Լոս Անջելեսում տեղի ունեցավ 23-րդ ամենամյա հեռուստամարաթոնը, որի կարգախոսն էր «Համախմբվածություն, ուժ, հավատ»:
Այս մասին հայտնում է Լիբանանի հայ համայնքը:
Հարգելի հայրենակիցներ ինձ դիմում են Մոսկվայի համայնքից։
Որևէ տեխնիկական խնդիր՝ հաղորդագրությունը բացելու պարագայում չի առաջանում։
«Ստացվում է, որ նույն քարտային հաշվին փոխանցումներ են արվում և՛ հայկական, և՛ ադրբեջանական կողմից»,- գրում է աղբյուրը։
Գումարները փոխանցվում են «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի «Մենք ենք, մեր սահմանները․ բոլորս Արցախի համար» ծրագրին։
Այստեղ ներկայացրել ենք մի քանի օրինակներ, իրականում ֆլոշմոբին միացածների թիվը շատ ավելի մեծ է:
Անցանկալի զարգացումներից խուսափելու և ձեր միջոցները նպատակային օգտագործելու համար կոչ ենք անում փոխանցումներ անել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին:
«Միասին մենք ուժեղ ենք»,-վստահ են թիմի անդամները։
Նախաձեռնության անդամներն արդեն 4 օր ամեն տեսակ թուղթ, բացի ստվարաթղթից, մակուլատուրա են հավաքում Միսաք Մանուշյանի անվան պուրակում (Մաշտոցի պուրակ):
Փոխանցումներ կատարելու համար հարկավոր է այցելել www.himnadram.org կայք: Դրամական փոխանցումների համար նաեւ փոխանցումներ հնարավոր են հետեւյալ հասցեում.
Յուրաքանչյուր դրամ հասնում է Արցախ։
10 մլն դրամը՝ Արցախի կարիքների, 10 մլն դրամն անպայման Շուշիի սուրբ Ղազանչեցոց եկեղեցո վերականգնմանը կուղղի Գյումրին:
Նվիրատվության ֆոնդի մնացորդային միջոցները լրացվելուց հետո նույնպես կուղղվեն հանրօգուտ նպատակներին:
Բարձրագույն դատական խորհրդի, Դատավորների, Դատական դեպարտամենտի կողմից հավաքագրվել է 22.340.000 ՀՀ դրամ և այսօր փոխանցվել Արցախի Հանրապետության ֆինանսների նախարարության գանձապետական հաշվեհամարին:
Ազգային ժողովն արտահերթ նիստում քննարկում է «Պետական պաշտոններ և պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքի փոփոխությունների նախագիծը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ վերջին օրերին տարբեր առևտրային կազմակերպությունների և անհատների կողմից հայտարարվում են պաշտպանության նախարարության կարիքների համար ֆինանսական....
Այս մասին տեղեկանում ենք «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կայքից:
«Միասին անպարտելի ենք»:
Վաղը կհրապարակենք թեժ գիծ, որը կվերաբերվի Արցախից Հայաստան քաղաքացիների ելքի և մուտքի հետ կապված հարեցերի օպերատիվ լուծմանը»
Օգնել ցանկացողները պետք է առաջնորդվեն բացառապես ԱՀ ֆինանսների նախարարության և Հայաստան Համահայկական Հիմնադրամի հաղորդագրություններով և տրամադրած հաշվեհամարներով:
Հիմնադրամի տնօրեն Հայկակ Արշամյանն իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացրել է, որ կայքը ծանրաբեռնված է, ուստի մի փորք դանդաղ է աշխատում։ Բայց եւ վստահեցրել է, որ կայքին անվտանգության ուժեղ համակարգ է միացված։
Հիմնական նվիրատվությունները կատարել են ՀՀ-ում, ՌԴ-ում և ԱՄՆ-ում մեր քաղաքացիները։
Մեր շահառուներն այսօր առավել, քան երբևէ Ձեր օգնության կարիքն ունեն։
Դրամահավաքի ժամանակ հանգանակված գումարից որոշակի միջոցներ կուղղվեն «ԱՅՈ» նախընտրական շտաբի քարոզարշավի կազմակերպմանը:
Մրցույթին մասնակցության 200 հայտ է ստացվել:
Դրամահավաքը տեղի կունենա «Դվին» հյուրանոցային համալիրում:
Փետրվարի 12-ի դրությամբ Հիմնադրամն արդեն իսկ ունի 11,155,985 ԱՄՆ դոլարի խոստում, որի զգալի մասը փոխանցվել է Հիմնադրամի և ցանցի տեղական մարմինների հաշվեհամարներին:
Դրամահավաքն իրականացվել է Գավառի մանկատան սաներին աջակցելու պատրվակով:
Այս տարվա «Արարենք միասին» խորագրով հեռուստամարաթոնի միջոցներով կշարունակվեն Արցախում իրագործվող երկու կարեւոր ծրագրեր:
Սիրելի հայրենակիցներ, այս նոր ժամանակաշրջանը չափազանց կարեւոր է եւ մեր համազգային խնդիրների լուծման համար մեզ անհրաժեշտ է համազգային բացառիկ համախմբում:
Պետք է ամեն ինչ անել, որ այս հոյակերտ շինությունը մնա հայկական համայնքին և կազմակերպենք ֆինանսական աջակցության հավաքագրում։
«Լույս» դաշինքն ավագանու ընտրություններին մասնակցում է 111 թեկնածուով: Ցուցակը գլխավորում է արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը:
Այս կառույցը 5 տարի շարունակ հայտնվում էր տարբեր գործարարների եւ պաշտոնյաների ուշադրության կենտրոնում: Այն թանգարանին տրամադրելու մտքից հեռու էր նաեւ Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը:
«Մեզ մոտ որեւէ ստուգում չկա՝ ԱԱԾ-ից կամ այլ տեղից: Խաղաղ, հանգիստ մեր աշխատանքներն արել ենք: Առաջիկայում էլ մի շարք բացումներ ունենք»,- եզրափակեց նա:
Ծնողական ժողովին անսպասելի եկավ կրթության նախարարը:
Կողբի միջնակարգ դպրոցում, ըստ ահազանգի, հաճախ է դրամահավաք կազմակերպվում այս կամ այն պատճառով:
Հիշեցնենք, որ Ալբերտ Դալլաքյանի վիրահատության համար նախատեսված 45 հազար դոլարը հավաքվեց օնլայն հանգանակության միջոցով:
Ըստ «օդում կախված լուրերի», նոր տնօրենը դրամահավաք է կազմակերպում համարյա բոլոր դասարաններից, իսկ ավարտական դասարաններում առավելուգույն չափ է սահմանվել:
«Դրամահավաքներն աշխարհով մեկ ընդունված կարգեր են, դրանցից բացարձակ պետք չի խուսափել: Դրամահավաքները թույլ են տալիս նման կենտրոններ ստեղծել:
Ժամկետային զինծառայող Ալբերտ Դալլաքյանը, որը 2016թ. հունիսի 24-ին գլխի հրազենային գնդակային միջանցիկ վիրավորում է ստացել:
Հհնարավոր է, արշավի հետեւում կանգնած է գեներալիտետը, որից նախարարն արդեն ուզում է ազատվի. հնարավոր է, դա է պատճառը, որովհետեւ մեծ հաշվով այդ գեներալիտետն այս իշխանության մեջ է:
Դրամահավաքին մասնակցել են նաեւ ԱԺ պատգամավոր Արմեն Աշոտյանը, խմբավար Կարեն Դուրգարյանը, Գաբրիել Բալայանը եւ այլք:
Վիրավոր զինվորի՝ արտասահմանում բուժումը կազմակերպելու համար անհրաժեշտ 45 000 դոլար գումարից այս պահի դրությամբ 26 717-ն արդեն հավաքվել է։
ֆեյսբուքյան օգտատերերի մեծ մասին հետաքրքրում էր, թե ինչ եղան 1000 դրամները, որոնք ամեն ամիս պարտադիր կերպով պահվում են աշխատող մարդկանց աշխատավարձերից՝ բանակին ու զինվորներին օգնելու համար:
Տեղեկության վերաբերյալ զրուցեցինք դպրոցի տնօրեն Գայանե Սարուխանյանի հետ:
Դեռ չի հայտարարվել, թե ընդհանուր ինչքան գումար է հավաքվել վերջնական հաշվարկներում, սակայն հայտնի է, որ գումարը գերազանցում է 11 միլիոն դոլարի շեմը
«Մեղք գործել չեմ ուզում, բայց համենայնդեպս այդ ծնողները հենց այնպես գլուխ չեն ջարդի, թե մենք ենք դա անում, ձեր ինչ գործն է եւ այլն»,- ասաց Արամ Կարապետյանը:
Ժամեր առաջ ԱՄՆ-ում կայացել է «Սասնա ծռեր» հիմնադրամին փոխանցումներ կատարելու նպատակով հեռուստամարաթոնը (թելեթոն), սակայն դեռ հայտնի չէ, թե որքան գումար է հավաքվել: