Արթիկում բնակելի 4 հարկանի շենք է փլուզվել. 20 բնակիչ դրսում է հայտնվել
Հունիսի 22-ին՝ ժամը 23:55-ին, Շիրակի մարզի Արթիկ քաղաքի Սասունցի Դավթի փողոցի թիվ 13 շենքի արտաքին պատը փլուզվել է:  1986 թվականին կառուցված շենքի արեւմտյան մասի ստորին հատվածում տեղի է ունեցել քարաթափում՝ 4 քմ մակերեսով:  Բնակելի շենքի արտաքին հատվածում առկա են մինչեւ 2 սմ հաստությամբ եւ մոտ 13 մ երկարությամբ ճաքեր. առկա է շինության փլուզման վտանգ։
Արթիկի քաղաքապետ Մխիթար Վարագյանը armtimes.com-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ 4 հարկանի շենքը ունի 31 բնակիչ, որից 20-ը տարհանվել է, իսկ 11 շարունակում են ապրել նույն շենքում:
Վարագյանից հետաքրքրվեցինք, թե այժմ որտեղ են գտնվում տարհանված բնակիչներն, արդյո՞ք համայնքն ապահով է նրանց կացարանով:
«Նրանք գնացել են իրենց բարեկամների տները»,- armtimes.com-ին ասաց քաղաքապետը:
Վերջինս հավաստիացրեց, որ շենքը նախկինում վթարայնություն չի ունեցել, փլուզման պատճառներն անհայտ են: Մեր այն հարցին, թե համայնքապետարանը հնարավորություն ունի բնակելի շենքը վերանորոգելու, քաղաքապետը նշեց, որ նախ՝ գումար չկա, հետո էլ դեռ նախահաշիվ չի կազմվել:
Armtimes.com-ը Շիրակի մարզպետարանից եւս հետաքրքրվեց, թե բնակիչներին ինչ աջակցություն է ցուցաբերվելու, կառույցից պատասխանեցին. «Մարզպետը եւ տարածքային վարչության պետը դեպքից անմիջապես հետո եղել են Արթիկում, այս պահի դրությամբ Արթիկ են գործուղվել մարզպետի տեղակալն ու քաղաքաշինության վարչության պետը, կվերադառնան կտրվի ավելի մանրամասն տեղեկատվություն»,-նշեցին Շիրակի մարզպետարանից: