Կառավարական ջիպերն ու վարչապետին սպասող աղքատ գյումրեցիները. ՖՈՏՈՌԵՊՈՐՏԱԺ
Ինչպես տեղեկացրել էինք, այսօր Գյումրիում փակ խորհրդակցություն անցկացրեց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Վարչապետը իր հետ Գյումրի էր բերել գրեթե բոլոր նախարարներին, առնթեր մարմինների ղեկավարների:
Խորհրդակցությունն անց էր կացվում Շիրակի մարզպետարանում, որը տեւեց մոտ երեք ժամ: Այդ ժամերի ընթացքում Գյումրու ամենաբանուկ Գարեգին Նժդեհի անվան փողոցի մի մասը՝ մարզպետարանի հատվածը, կարծես թե վերածվել էր ավտոշուկայի: Պաշտոնյաներն աջ ու ձախ,  ով որտեղ հասցրել կայանել էր իր թանկարժեք ավտոմեքենան եւ մտել մարզպետարան:
Հետաքրքիրն այն էր, որ փողոցով անցուդարձ անող գյումրեցիները շշմել էին կառավարական թանկարժեք մեքենաների կուտակումներից: Միմյանց հերթ չտալով՝ վարչապետին սպասող լրագրողներից հետաքրքվում էին, թե ու՞մ ճոխ մեքենաներն են այսպես կուտակվել Գյումրու կենտրոնում՝ քաղաքում տիրող աղքատության, արտագաղթի ու գործազրկության բարձր ցուցանիշներին հակառակ: Այլ կերպ ասած՝ թշվառ քաղաքի ֆոնին կառավարական մեքենաներն ավելի ճոխ էին երեւում:
Զավեշտն այն  էր, որ որոշ պաշտոնյաներ խորհրդակցությանը ժամանել էին մի քանի մեքենաներով, իսկ նրանց թիկնապահները համոզում էին, որ աղքատ գյումրեցիները հեռանան մարզպետարանի մոտից: Նրանք վարչապետի մոտ եկել էին տարբեր խնդիրներով՝ ընդհուպ երեխայի գրենական պիտույք չունենալու հարցով: