Ծանր ծառայություն եմ ունեցել Ագարակի զորամասում. Մարուքյանը պատասխանում է նախարարին
«Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը, լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով Պնախարար Վիգեն Սարգսյանի այն հայտարարությանը, թե Մարուքյանը զինծառայությանը զուգահեռ սովորել է բուհում եւ այդ հնարավորությունը ձեռք է բերել ինչ-որ մութ կապերի շնորհիվ, ասաց.
«Ես, իշխանության մեջ չլինելով, մութ պայմանավորվածություններ երբեւէ չեմ ունեցել: Իմ ընտանիքը հնարավորություն չի ունեցել, որ ես բուհ ընդունվելու համար պարապեմ, դրա համար սովորել եմ մասնավոր բուհում: Գերազանց սովորելու համար ինձ հնարավորություն է տրվել ծառայության տարիներին քննություն հանձնել: Դրանից հետո սովորել եմ կառավարման պետական ակադեմիայում, որտեղ իմ քննության ղեկավարը նախագահականից եղել է Վիգեն Սարգսյանը եւ հարցեր տալուց հետո, ինձ հինգ նշանակեց»,- ասաց Մարուքյանը:
Պատգամավորը մանրամասնեց, թե որտեղ է ծառայել:
«Շատ ծանր ծառայություն եմ ունեցել: Ծառայել եմ Ագարակի զորամասում՝ ինժեներասակրավորային վաշտում: Զորացրվել եմ հարթաթաթության պատճառով: Ես շատ լավ գիտեմ, թե ծառայությունը ինչ է եւ ինչ է կրթությունը: Եթե մարդ կա, որ կասկածում է, իմ ծառայությունը սիրով կվիճարկեմ դատարանում»,- ասաց պատգամավորը:
Մարուքյանը, խոսելով նաեւ Արարատ Միրզոյանի ՊՆ-ից պատվոգիր ստանալու, բայց զորամասում չլինելու մասին, մանրամասնեց.
«Արարատ Միրզոյանը ապրիլյան պատերազմի ժամանակ պաշտպանության նախարարությանն է դիմել եւ գնացել է դիրքեր խրամատ փորելու: Վա՞տ է, որ գիտնական մարդը գնացել է խրամատ փորելու: Այստեղից քանի հոգի են գնացել դիրքեր ու խրամատ փորել: Խրամատ փորելու համար ամոթանք են տալի՞ս»: