Ազատության հրապարակը միաժամանակյա «բռոնյա» է արել 3 ուժ. կմիավորվե՞ն, թե կխոչընդոտեն իրար
Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ պայքարելու նպատակով Ազատության հրապարակն ապրիլի 1-ից միանգամից երեք տարբեր ուժեր «բռոնյա» են արել:
Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության վարչության անդամներ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Վահագն Հովակիմյանը դիմել են Երեւանի քաղաքապետարան, որպեսզի ապրիլի 13-ից 17-ը ներառյալ անընդմեջ Ազատության հրապարակում հանրահավաքներ եւ երթեր իրականացնեն:
Ապրիլի 9-ին, 10-ին, 11-ին, 17-ին, 18-ին, 19-ին, 20-ին եւ 21-ին հանրահավաք եւ երթ իրականացնելու հայտ է ներկայացրել նաեւ Զարուհի Փոստանջյանի կողմից ղեկավարվող «Երկիր Ծիրանի» կուսակցությունը:
Ապրիլի 2-ից մինչեւ ապրիլի 20-ն Ազատության հրապարակը «բռոնյա» են արել նաեւ «Սասնա Ծռեր» խմբավորման համակիրները եւ Հանուն Հայաստան Պետության ճակատի ներկայացուցիչները:
Քաղաքապետարանն, ի դեպ, ի գիտություն ընդունելով Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության հանրահավաք անցկացնելու մասին հայտը, միաժամանակ որոշ սահմանափակումներ է մտցրել:
Ինչ սահմանափակումների մասին է խոսքը, ինչու է Երեւանի քաղաքապետարանն ի գիտություն ընդունել նույն օրերի համար ներկայացված բոլոր երեք ուժերի հայտերը, արդյո՞ք այդ ուժերը միաժամանակյա միջոցառումների ժամանակ չեն խոչընդոտելու միմյանց, թե՞ ընդհակառակը՝ միավորման պլան կա:
«Հայկական ժամանակ»-ի լրագրող Նարեկ Կիրակոսյանը զրուցել է Երեւանի քաղաքապետարանի ներկայացուցչի, ինչպես նաեւ հանրահավաք անելու հայտ ներկայացրած ուժերի ներկայացուցիչների հետ:
Նյութը կարող եք կարդալ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի ապրիլի 5-ի համարում:
Ուշադրություն«Հայկական Ժամանակ»-ը տպագրվում է սահմանափակ տպաքանակով, թերթի օրինակը կարող եք ձեռք բերել մասնավոր կրպակներում, փողոցային հատավաճառներից, «Հայփոստի» փոստային բաժանմունքներում եւ «Պրեսստենդ»-ի կանաչ կրպակներում: Թերթն ամենօրյա ռեժիմով կարող եք ստանալ նաեւ ձեր տանը կամ ցանկացած այլ հասցեով՝ բաժանորդագրության միջոցով:
* Բաժանորդագրվելու համար պետք է զանգահարել ՝ 077-01-60-66 համարով:
* Թերթի որակի, բովանդակության, ձեզ հասանելի ինֆորմացիան փոխանցելու, կամ ձեզ հուզող խնդրին անդրադառնալու հարցերով՝ 091-01-02-77 հեռախոսահամարով: