Անտիսաշիկ գործողություն. Նիկոլ Փաշինյանը արագաչափը փակում է #ԻմՔայլը հեշթեգով (տեսանյութ)
ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է իր քայլարշավը: #ԻմՔայլը նախաձեռնությունը հասել է Սեւան: Նիկոլ Փաշինյանը քիչ առաջ «Անտիսաշիկ» գործողություն իրականացրեց. նա բարձրացել էր մեքենայի վրա եւ արագաչափը փակեց #ԻմՔայլը հեշթեգերով՝ ի պաշտպանություն Արփի Դավոյանի եւ Վարդգես Գասպարիի:
Ավելի վաղ գրել էինք, որ այսօր առավոտյան «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության եւ #ԻմՔայլը նախաձեռնության անդամ Արփի Դավոյանի տան դռան առաջ գլխատված թռչուն է հայտնաբերվել:
Քաղաքացիական ակտիվիստ Վարդգես Գասպարին էլ առավոտյան «սերժիկ մարդասպան, սերժիկ սրիկա» պաստառ էր պարզել Հայաստանի չորրորդ նախագահ Արմեն Սարգսյանի տան դիմաց։ Ոստիկանները բռնի ուժ են կիրառել քաղաքացիական ակտիվիստի նկատմամբ, ինչի հետեւանքով վատացել է Գասպարիի ինքնազգացողությունը: