Մայիսի 30-ին Գյումրիում տեղի կունենա քառօրյա պատերազմի հերոսներին նվիրված ներկայացում
ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ՝  ս. թ. մայիսի 30-ին, ժամը 19:00-ին, Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում կկայանա Ա. Աղասարյանի «Հարսանիք թիկունքում» ներկայացման առաջնախաղը՝ նվիրված Արցախյան քառօրյա պատերազմի հերոսներին:
Բեմադրությունը՝ Լյուդվիգ Հարությունյանի, նկարչական ձևավորումը՝ Գարեգին Եվանգուլյանի, կոմպոզիտոր՝ ՀՀ վաստակավոր արտիստ՝ Հայկո, զգեստների ձևավորումը՝ Լուսինե Խաչատրյանի: Դերերում՝ ՀՀ ժողովրդական արտիստ Անահիտ Քոչարյան, ՀՀ վաստակավոր արտիստներ՝ Սուսաննա Բաղդասարյան, Հովհաննես Հովհաննիսյան և Տիգրան Գաբոյան, դերասաններ՝ Տարոն Գրիգորյան, Արթուր Զաքարյան, Արսեն Սաղաթելյան, Ջեմմա Ադամյան, Արկադի Ղարագուլյան, Նառա Սանթոյան, Հասմիկ Վիրաբյան, Դիանա Մացոյան, Մանե Մխոյան, Գևորգ Գրիգորյան և ալոք: