Մայիսի 24-ի կառավարության նիստի ժամանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սննդի անվտանգության պետական ծառայության ղեկավար Իշխան Կարապետյանին հրապարակավ դիտողություն էր արել: Պատճառն այն էր, որ ծառայության ղեկավարը նամակներ էր ստացել Ռուսաստանի Դաշնության «Ռուսսելխոզնադզոր» կազմակերպությունից եւ որեւէ մեկին չէր զեկուցել: Նա նշել էր, որ բարձրացվող հիմնական խնդիրները մակնշմանն են վերաբերում, արտահանվող կոնկրետ վայրին:
Նիկոլ Փաշինյանը միջամտել էր եւ նշել, որ նամակներում այլ բան է գրված՝ սանիտարական կանոնների պահպանման խնդիր, իսկ Իշխան Կարապետյանը մանրամասնեց, որ խնդիրը բեռի հետ է կապված եղել, բեռը հետ է ուղարկվել, այնուհետեւ կրկին արտահանվել է, Վերին Լարսի անցման կետում որեւէ ահազանգ չեն ստացել, այսինքն՝ խնդիրը գնում է դեպի կարգավորում:
Կառավարության նիստի ժամանակ վարչապետը նշեց նաեւ, որ նման բացթողումներ չպետք է լինեն, հաջորդ նկատաղությունն ավելի կոշտ է լինելու:
Այսօր արդեն, ՀՀ կառավարության կայքում հրապարակված տեղեկատվության համաձայն, վարչապետի երեկվա որոշմամբ Իշխան Կարապետյանն ազատվել է պաշտոնից: Որոշման մեջ ասվում է.
«Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2010 թվականի դեկտեմբերի 30-ի N 1730-Ն որոշման N 1 հավելվածի 10-րդ կետը՝ Իշխան Կարապետյանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության պետի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն»: