Մեր շարքերը չեն կարող լքել, հեռանում են, դա ուրիշ բան է. Գալուստ Սահակյան
ՀՀԿ խմբակցությունը լքած եւ դեռ չլքած գործարարները մինչեւ ԱԺ հատուկ նիստը սկսվելը հավաքվել էին ՀՀԿ-ական Արայիկ Գրիգորյանի աշխատասենյակում: Ինչ-որ հարցեր էին քննարկելու, որի մասին հետո մանրամասներ չհրապարակեցին: Երեկ ՀՀԿ խմբակցությունը լքած Սամվել Ալեքսանյանը ՀԺ-ի հարցին, թե ինչո՞ւ է հատուկ Ա/Ձ-ներ բացել եւ տեղական գյուղմթերքի անվան տակ ներկրված գյուղմթերք վաճառել, ասաց. «Ոչ մի հարցի չեմ պատասխանում»:
Արայիկ Գրիգորյանը հրաժարվեց ասել, թե ինչպես է քվեարկելու կառավարության ծրագրին, ինչ վերաբերում է ՀՀԿ խմբակցությունը լքելուն, ասաց․ «Խմբակցությունից հեռանալու մտադրություն չունեմ, իմ նկատմամբ ճնշումներ չեն իրականացվում»,- շեշտեց նա։
ՀՀԿ խմբակցությունը չլքելու մասին վստահեցրեցին նաև Արկադի Համբարձումյանը, Նահապետ Գևորգյանը, Նաիրի Սահակյանը։ Ինչ վերաբերում է նրան, թե ինչպես են քվեարկելու կառավարության ծրագրին, ապա պատգամավորները հրաժարվեցին պատասխանել։ «Սպասեք պարզ կդառնա, թե ինչ ենք անելու, հլը մի հատ ծանոթանանք, հասկանանք ինչ է, քննարկենք, միանգամից հարցնում եք, որ ծանոթ չենք ի՞նչ ասենք»,- վստահեցրեց պատգամավորներից Նաիրի Սահակյանը։
ՀԺ-ն Գալուստ Սահակյանից հետաքրքրվեց, թե ինչո՞ւ են իրենց շարքերը լքում, որին նա պատասխանեց. «Մեր շարքերը չեն կարող լքել»: