Չենք կարող ասել, որ տարածաշրջանն ավելի հանգիստ է, քան 1-2 տարի առաջ էր. Վիկտոր Սողոմոնյան
Այս պահին Երեւանում տեղի է ունենում ՌԴ Պետդումայի պատգամավոր Կոնստանտին Զատուլինի նախաձեռնությամբ ստեղծված «Լազարեւյան ակումբի» առաջին լիագումար նիստը: Միջոցառման հրավերներ են ուղարկվել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին:
Միջոցառումը լինելու է այսօր եւ վաղը: Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը, որը նույնպես մասնակցում է միջոցառմանը, լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ կարծում է՝ դատարանների նկատմամբ ճնշում կա։
«Լիովին կիսում եմ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների կարծիքը, իրենք շատ կոմպետենտ արտահայտում են իրավիճակը, կարծում եմ՝ տեսնում եք»,- ասաց Սողոմոնյանը: Հարցին, թե Ռոբերտ Քոչարյանը կմասնակցի՞ «Լազարեւյան ակումբի» այսօրվա նիստին, Սողոմոնյանը պատասխանեց. «Դեռ չգիտեմ, օրվա ընթացքում կճշտեմ, կասեմ»:
Անդրադառնալով ակումբի գործունեությանը, Սողոմոնյանը նշեց. «Ցանկացած նախաձեռնություն, որը նպաստում է հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների զարգացմանը, պետք է ակտիվորեն բոլորս սատարենք: Սա այդ նախաձեռնություններից մեկն է: Չենք կարող ասել, որ աշխարհում իրավիճակն ավելի դյուրին է դարձել, չենք կարող ասել, որ տարածաշրջանն ավելի հանգիստ է, քան 1-2 տարի առաջ էր: Այնպես որ՝ նախաձեռնությունը ճիշտ ժամանակին է»: