Օրենսդիրները մի շարք նախագծեր ընդունեցին, այդ թվում՝ «Պետական տուրքի մասին» օրենքը
Ազգային ժողովն այսօր արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունեց «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։ Նախագծին կողմ քվեարկեց 95, դեմ՝ 1 եւ  ձեռնպահ 4 պատգամավոր։
Այս օրենքով մետաղի ջարդոնի արտահանման պետական տուրք է սահմանվում նաեւ ԱՏԳ ԱԱ 7201, 7204 ծածկագրերին դասվող ապրանքների համար, նույնիսկ հայկական ծագում ունենալու դեպքում (ԱՏԳ ԱԱ 7201 - թուջ՝ վերամշակելի եւ հայելային՝ ձուլակոճղերով, մետաղակոճղերով կամ այլ առաջնային ձեւերով, ԱՏԳ ԱԱ 7204  սեւ մետաղների մնացորդներ եւ ջարդոն. վերաձուլման համար սեւ մետաղների ձուլակտորներ (բովախառնուրդի ձուլակտորներ):
Առաջարկվող փոփոխությունները, ըստ նախագծի, հնարավորություն կտան տեղական արդյունաբերական ընկերություններին օգտագործել տեղում առաջացած մետաղի ջարդոնը որպես հումք`ապահովելով իրենց կողմից արտադրվող վերջնական արտադրանքի համար մրցակցային գներ: Ըստ փոփոխության՝ մետաղի ջարդոնի 1 տոննայի համար նախկին 80 000 դրամի փոխարեն պետտուրքը սահմանվում է 60 000 դրամ։
ԱԺ-ն ընդունեց նաեւ կառավարության կողմից ներկայացված «Քաղաքացիական կացության ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, կողմ քվեարկեց 90 պատգամավոր։
Կառավարության կողմից ներկայացված «Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծերի փաթեթը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունվեց․ կողմ քվեարկեց 99 պատգամավոր։
Կառավարության կողմից ներկայացված «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» նախագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց 101 կողմ ձայներով։
Կառավարության կողմից ներկայացված «Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցչի մասին» եւ կից ներկայացված նախագծերի փաթեթն առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց ձայների 61 կողմ, 20 դեմ եւ 16 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ։
Կառավարության կողմից ներկայացված «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի կատարման 2018 թվականի տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին» օրենքի նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունվեց 99 կողմ ձայներով։
Կառավարության կողմից ներկայացված «Քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունվեց 102 կողմ քվեներով։
Կառավարության կողմից ներկայացված «Դատական ակտերի հարկադիր կատարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը եւս ընդունվեց երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ․ կողմ քվեարկեց 102 պատգամավոր։