Որակի հարցում որեւէ կոմպրոմիս լինել չի կարող եւ սա նույնիսկ քննարկման ենթակա հարց չէ. վարչապետ
Մենք հանդիպում ենք ունեցել ռազմարդյունաբերության համալիրի ներկայացուցիչների հետ, ձեռք ենք բերել պայմանավորվածություն, որ արագ կգույքագրենք ռազմարդյունաբերության համալիրի ոլորտի այն արտադրանքները, որոնք թողարկվում են Հայաստանի Հանրապետությունում: Այս մասին այսօր ՀՀ կառավարության նիստի ժամանակ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Կկազմենք Զինված ուժերի առաջիկա հինգ տարվա մոտավոր պահանջարկի պլանը, կաշխատենք երկու ուղղությամբ»,- ասաց վարչապետը՝ հավելելով, որ եթե արտադրողները ցույց տան արդյունավետությունը բարձրացնելու եւ ինքնարժեքն իջեցնելու ճանապարհային քարտեզ, ապա կառավարությունը խնդիր կդնի օգտվել տեղական արտադրանքից:
«Սա պետք է լինի երկկողմանի պրոցես, որ կառավարությունը եւ արտադրողները ապացուցեն արդյունավետությունը բարձրացնելու, նորարարությունների շրջանակում գործելու մարտավարությունը և ռազմավարությունը: Որակի հարցում որեւէ կոմպրոմիս լինել չի կարող եւ սա նույնիսկ քննարկման ենթակա հարց չէ»,- ասաց Փաշինյանը:
Վարչապետը նշեց, որ սա ձեւակերպում է որպես հանձնարարական եւ հորդորեց մեկ ամսյա պարբերականությամբ զեկուցել իրեն հանձնարարականի կատարման ընթացքում գրանցած արդյունքները: