Քանի դեռ Ամուլսարի հարցով որոշումը վերջնական չէ, ես չեմ կարող հստակ ասել, թե որոնք կլինեն հետագա գործողությունները այս ուղղությամբ: Այս մասին այսօր ՀՀ կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը:
«Կարող եմ հավաստիացնել, որ քննարկումները շարունակվում են եւ առաջիկայում պատկան մարմինները կանդրադառնան հարցին: Վարչապետը հանձնարարել էր Շրջակա միջավայրի նախարարությանը պատրաստել իրենց մոտեցումները նոր ՇՄԱԳ-ի վերաբերյալ: Նախարարը ներկայացրել է իր մոտեցումները այդ հարցի վերաբերյալ»,- ասաց Կարապետյանը:
Դիտարկմանը՝ պաշտոնական հաղորդագրությունից պարզ չի դառնում, թե ի վերջո, նոր ՇՄԱԳ-ի կարիք կա, թե ոչ, Կարապետյանն արձագանքեց. «Մեր հաղորդագրության մեջ հստակ պատասխան չի տրվում, որովհետեւ վերջնական որոշում եւ վերջնական պատկերացում չկա: Երբ վերջնական լինեն քննարկումները, մենք այդ մասին կհայտարարենք»:
Անդրադառնալով հայտարարություններին, թե աշնանը թեժ քաղաքական գործընթացներ են սպասվում, վարչապետի մամուլի խոսնակն ասաց, որ լուրջ չի համարում նման մեկնաբանությունները. «Առհասարակ, եթե նայեք դուրս, կտեսնեք՝ ինչ է կատարվում: Ընդդիմությունը 20 հոգուց ավելի մարդ չի կարողանում հավաքել: Իրականում այդքան էլ աջակից չունի»:
Այսուհետ քաղաքացին կարող է լիազորել այլ անձի՝ իր փոխարեն լրացնելու եկամուտների տարեկան հայտարարագիրը. ՊԵԿ