Որոշել եմ Էդուարդ Մարտիրոսյանին նշանակել ԱԱԾ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար. վարչապետ
Ես որոշում եմ կայացրել ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ Էդուարդ Մարտիրոսյանին ԱԱԾ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակար նշանակելու վերաբերյալ եւ ՀՀ փոխոստիկանապետ Արման Սարգսյանին ՀՀ ոստիկանության պետի պաշտոնակատար նշանակելու վերաբերյալ: Այս մասին ՀՀ կառավարության նիստի ժամանակ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ես տեղեկացնեմ, որ ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգավիճակ է սա, եւ մեր գործընկերները այդ կարգավիճակում ունեն լիարժեք լիազորություն ղեկավարելու երկու համակարգերը: Ես ուզում եմ հաջողություն մաղթել եւ շնորհավորել մեր գործընկերներին: Ֆորմալ առումով մենք սպասում ենք նախագահի համապատասխան հրամանագրի ստորագրմանը եւ հրապարակմանը»,- ասաց վարչապետը:
Նշենք, որ մեկնարկել է ՀՀ կառավարության հերթական նիստը: Օրակարգում ներառված է 32 հարց, որից 2-ը՝ գաղտնի: Նիստը վարում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: