16-ամյա աղջկան շահադիտական դրդումներով սպանելու համար մեղադրվող Ռաֆայել Սուքիասյանը քիչ առաջ կալանավորվել է. դատարանն այսպիսով բավարարել է նախաքննական մարմնի միջնորդությունը:
Տեղեկությունը ՀԺ-ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը:
Սուքիասյանին ՀՀ ՔՕ 104 հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով մեղադրանք է առաջադրվել այսօր:
Հիշեցնենք, որ 16-ամյա աղջիկը սպանվել է հունվարի 5-ին՝ ժամը 23։00-ի սահմաններում: Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն՝ աղջիկը մահացել է խեղդամահ արվելու հետեւանքով։
Ըստ ոստիկանության՝ Սուքիասյանը ձերբակալվել է սպանության հաջորդ օրը քաղաքի կենտրոնից՝ Աբովյան փողոցից, խուզարկության ժամանակ էլ նրա մոտ հայտնաբերվել է սպանված աղջկա պլանշետը, նա տվել է ինքնախոստովանական ցուցմունք։
Ռաֆայել Սուքիասյանը պայմանագրային հիմունքներով ծառայում էր ՊՆ-ում:
Ըստ ոստիկանության հաղորդագրության՝ 16-ամյա աղջիկը վարձով էր ապրում այն բնակարանում, որտեղ սպանվել է: