Նիկոլ Փաշինյանն ու Աննա Հակոբյանն առավոտյան թեստ են հանձնել, պատասխանները կստացվեն օրվա ավարտին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու նրա տիկինը՝ Աննա Հակոբյանն, առավոտյան կորոնավիրուսի թեստ են հանձնել։ Այս մասին  ՀԺ-ի հետ զրույցում ասաց վարչապետի խոսնակ Մանե Գևորգյանը:
«Թեստերը հանձնել են առավոտյան, պատասխանները կստացվեն մինչեւ օրվա վերջ: Վարչապետն ու տիկինն իրենց լավ են զգում, ջերմություն չունեն»,-ասաց Գևորգյանը: Խոսնակը նաեւ նշեց, որ վարչապետն ու տիկինը շարունակում են մեկուսացված մնալ Սևանում:
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան թեստ հանձնելու մասին վարչապետը դեռ երեկ երեկոյան էր տեղեկացրել  Ֆեյսբուքի ուղիղ եթերում: «Մենք այսօր վերնագիր տեսանք, որ Բրազիլիայի նախագահի թեստը դրական է եղել, այսինքն՝ նրա մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսը: Աննան, ինչպես գիտեք,մարտի 7-ին  հանդիպում էր ունեցել Բրազիլիայի նախագահի տիկնոջ հետ, և նրանց ողջագուրվելու լուսանկարը կա հրապարակված: Այս ամենից հետո եկանք Սևանում մեկուսանալու, և առաջին գործողությունը, որ արել ենք, մեր ջերմությունները չափելն էր: Ջերմություն չունեինք։ Մի քանի անգամ չափել ենք, կրկին չկար ջերմություն։ Հետո եղավ Բրազիլիայի նախագահի պաշտոնական հերքումը: Հայտնել էր, որ թեստի արդյունքը բացասական է եղել: Բայց ամեն դեպքում մեկուսացված կմնանք մենք, իսկ վաղն առավոտյան թեստ կհանձնենք, համոզվելու համար, որ ամեն ինչ կարգին է»,- ասել էր վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանը երեկ նաեւ տեղեկացրել էր, որ մասնագետների հետ խորհրդակցել եւ հասկացել են, որ թեստի դրական արդյունքի հավանականությունը շատ փոքր է