Ալեն Սիմոնյանի լրջության գնահատականը խմբակցությունը տվել է նրան ԱԺ փոխնախագահ ընտրելով․ Լիլիթ Մակունց
Քանի որ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներից մեկի կողմից մեր թիմակցի հասցեին հնչեց տեսակետ եւ ավելին՝ այդ տեսակետը վերագրվեց նաեւ «Իմ քայլը» խմբակցությանը՝ ուստի հարկ եմ համարում անդրադառնալ դրան։ Ասյ մասին այսօր ԱԺ-ում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը՝ անդրադառնալով «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանի հայտարարությանը, թե Ալեն Սիմոնյանին նույնիսկ սեփական թիմի անդամները լուրջ չեն վերաբերում, ուր մնաց քաղաքացիները։
«Մեր թիմակից Ալեն Սիմոնյանի լրջության գնահատականը «Իմ քայլը» խմբակցությունը տվել է նրան ԱԺ փոխնախագահ առաջադրելով եւ ընտրելով։ Նրա ելույթներից եւ առաջնային ֆրոնտում մեր տեսակետները ներկայացնելիս է՛լ ավելի տեսանելի է մեր վերաբերմունքն ու լրջությունը մեր թիմակցի նկատմամբ։ Իսկ ինչ վերաբերում է նրան, որ Ալեն Սիմոնյանը դիպուկ, տեղ-տեղ սուր, բայց փաստարկված տեսակետներ է հայտնում, որին հակափաստարկներ չկան, պարզապես պետք է ընդունել, որ հակափաստարկներ չկան»,- եզրափակեց Մակունցը։