Հաստատ ՀՀ վարչապետի հետ չենք քննարկել:
Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը՝ անդրադառնալով ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի հետ չհանդիպելուն։
Նախագահ Հարությունյանը կոչ արեց չկարեւորել այն հարցը, թե որեւէ քաղաքական ուժի, քաղաքական գործչի հանդիպել են, չեն հանդիպել, ինչ են խոսել, չեն խոսել․ «Հաստատ ՀՀ-ի վարչապետի հետ չենք քննարկել, որովհետեւ շատ ավելի կարեւոր բաներ կան, մենք խոսում ենք բանակի մասին, սպառազինության մասին, ստրատեգիական տնտեսական ծրագրեր ենք քննարկել, քաղաքական, ներքաղաքական այդ թեմաները մենք երբեւէ իրար հետ չենք քննարկել։ Իհարկե, կարող է մեկ-մեկ հարցնում ենք՝ ի՞նչ կա-չկա երկրում, բայց դա չի նշանակում, որ այդ մանրուքների մասին պետք է խոսենք»։
«Այդպես ենք որոշել, չենք հանդիպել: Այո՛, հանդիպում ենք բոլոր այն քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ, որոնք Ազգային ժողովում ներկայացված են, արտախորհրդարանական ուժերի հետ կապված քննարկում ենք, մտածում ենք: Եկեք չխոսենք՝ հեռախոսով խոսել ենք, թե պատահական մի տեղ տեսել ենք, պաշտոնապես չենք հանդիպել, հանդիպումներ հաճախակի տարբեր տեղերում լինում են»,- եզրափակեց Արցախի նախագահը։