Սեպտեմբերի 21-ին Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-ամյակին նվիրված միջոցառումների մեծ մասը, համավարակով պայմանավորված, կանցկացվի առցանց։ Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ին հայտնեցին ՀՀ Կառավարությունից։
Այդ օրը Առաջին ալիքի եթերով կլինեն տոնական հաղորդումներ. ծրագրում ՀՀ մարզերում նկարահանած համերգներ են եւ այլն։ Քաղաքացիներին կտրվի ժամանակի միջով առցանց ճամփորդելու, ինչպես նաեւ Հայաստանի ամենագողտրիկ անկյունները տեսնելու հնարավորություն։
Նաեւ կլինեն արխիվային հետաքրքիր կադրեր, զինվորների ողջույններն ու երաժիշտների կատարումները երկրի տեսարժան վայրերից։
Նախատեսվում է նաեւ «Մեր ժամանակի հերոսը» ամենամյա մրցանակաբաշխություն, որը կանցկացվի հակահամաճարակային բոլոր կանոնների պահպանմամբ։ Միջոցառմանը կմասնակցի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Մեր տեղեկություններով՝ վարչապետը նաեւ մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ այդ օրը կայցելի «Եռաբլուր»։