Խորհրդարանում այսօր մեկնարկել է ԱԺ 7-րդ գումարման 5-րդ նստաշրջանը։ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հայտարարեց նստաշրջանի բացման մասին, որից հետո հնչեց ՀՀ օրհներգը։
Այնուհետեւ Միրզոյանը ներկայացրեց օրակարգում ընդգրկված հարցերը։ Այսպես՝ պարտադիր քննարկման ենթակա 40 հարց կա օրակարագում, եւ 26 հարց, որոնք գլխադասային հանձնաժողովներում դրական եզրակացություն են ստացել։ Այս հարցերը պատգամավորները քննարկելու են առանց քվեարկության։ Հանձնաժողովի կողմից բացասական եզրակացություն ստացած նախագիծը մեկ հատ է, որը կընդգրկվի օրակարգ՝ պատգամավորների քվեարկությամբ։