«Արարատի մարզի բնակիչների հետ հանդիպմանը եւ դրա ընթացքում «Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի արած հայտարարությունների մասին տեսանյութը ՀՀ գլխավոր դատախազությունը ուղարկել է ԱԱԾ՝ դրանում նշված հանգամանքների վերաբերյալ ստուգման գործողություններ իրականացնելու եւ ընթացքը լուծելու համար»:
Քիչ առաջ այս մասին մեզ հայտնեց ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը՝ ի լրումն ավելի վաղ մեզ տրամադրած տեղեկության, որ ՀՀ գլխավոր դատախազությունը ուսումնասիրում է «Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի կողմից Արարատի մարզում երեկ արված հայտարարությունները, եւ դրանց հետագա ընթացքի, արդյունքների մասին լրացուցիչ կհայտնեն:
Հիշեցնենք, որ դատախազությունն ուսումնասիրում էր Մանուկյանի հայտարարությունների ինչպես ապստամբությանը վերաբերող դրվագը, այնպես էլ Արցախի՝ պատերազմի օրերին գեներալներին զանգելու մասին տեղեկությունը: