Գյումրիում քիչ առաջ ավարտվել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու գերեվարված զինծառայողների հարազատների հանդիպումը Շիրակի մարզպետարանում: Ինչպես ավելի վաղ հայտնել ենք, այն փակ է եղել լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների համար: Հանդիպման մանրամասներ դեռեւս հայտնի չեն:
Փակ է եղել նաև Շիրակի մարզպետարանի մուտքը: Վարչապետի հետ հանդիպմանը մասնակցել է գերեվարված յուրաքանչյուր զինծառայողի 1, խիստ անհրաժեշտության դեպքում՝ երկու ներկայացուցիչ:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 10-ին գերեվարված զինծառայողների ծնողները տևական ժամանակ փակել էին Երևան-Գյումրի միջպետական և Գյումրի-Վանաձոր ճանապարհները և պահանջել հստակեցումներ իրենց որդիների գտնվելու վայրի, վերադարձի հետ կապված: