ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնեց, որ բոլոր զինվորականներին չէ, որ վերաբերում է իր խոսքը: Նրանց մեծ մասը, ըստ վարչապետի, պարզապես իրենց վերադասի հրամաններն են կատարել, որոնց թվում են նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարը, ինչպես նաև վարչապետը, որոնց օրինական հրամաններին զինվորականները պարտավոր են ենթարկվել:
«Զինված ուժերի ԳՇ պետի առաջին տեղակալը նաև դե յուրե ազատված է աշխատանքից, նա այդպես հանդես գալու իրավունք չունի, իսկ ԳՇ պետի թղթերը ես ստորագրել եմ:
Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլորին՝ իրենց ծառայությունների համար և ուզում եմ հույս հայտնել, որ մենք այս իրավիճակը կհաղթահարենք ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով: Այսինքն՝ մենք առաջիկայում Գլխավոր շտաբի նոր պետ կնշանակենք, պետի տեղակալներ: Այժմ պաշտպանության նախարարին հրահանգված է իրականացնել իր ծառայողական պարտականությունները և ապահովել զինված ուժերի բնականոն աշխատանքը»,- ասաց վարչապետը՝ հավելելով, որ այժմ բոլորին կանչում է Հանրապետության հրապարակ՝ մի շարք հարցերի պատասխաններ ստանալու համար: