Ինչպես երեկ հայտնել էինք, բացահայտվել է Պեմզաշեն գյուղի 31-ամյա բնակչուհու, վերջինիս 11-ամյա դստեր և 8-ամյա որդու սպանության դեպքը:
Ըստ ՔԿ հաղորդագրության՝ իրականացված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, որը Շիրակի մարզի 32-ամյա բնակիչ է:
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ սպանություն կատարող կասկածյալ տղամարդը բավականին տեղեկացված է եղել սպանվածների ընտանիքի նիստուկացին, իմացել, որ ամուսինը գտնվում է արտագնա աշխատանքի արտերկրում, իմացել է նաև, որ տան բակում շուն կա։ Ու քանի որ նա բազմաթիվ անգամներ է սպանվածների տան մոտով անցել, ու շունը երբևէ նրա վրա չի հարձակվել, տեսնելիս չի հաչել, սպանության գիշերը առանց դիմակ՝ բաց երեսով, մտել է այդ տուն և փորձել իր գործն անել (նախաքննության շահերից ելնելով՝ այդ մասին նույնպես այս պահին չենք հրապարակում)։
Աղմկահարույց սպանությունը, ըստ կայքի, կարելի է ասել, բացահայտված է։ Փաստերը բավականին զորեղ են, ու կասկածյալը, որը ոստիկանությունից ներկայացվել է ՀՀ ՔԿ-ի Շիրակի մարզային քննչական վարչություն, ձերբակալվել է։
Նշենք, որ ՀՀ ոստիկանությունից էլ հայտնել էին՝ Պեմզաշենում կատարված դաժան սպանության դեպքով համապատասխան որոնողական աշխատանքներ են տարվում՝ ևս մեկ անձի հայտնաբերելու և քննությանը ներկայացնելու համար:
Երեկ՝ նոյեմբերի 12-ին, Պեմզաշենում հրաժեշտ էին տվել նոյեմբերի 9-ին դաժանաբար սպանված 31-ամյա Զարինե Մելիքսեթյանին, նրա 12-ամյա դստերն ու 8-ամյա որդուն։
Հիշեցնենք՝ նոյեմբերի 9-ին արտակարգ ու ողբերգական դեպք էր տեղի ունեցել Շիրակի մարզի Արթիկ խոշորացված համայնքի Պեմզաշեն գյուղի տներից մեկում։ Տան բնակիչները չէին արձագանքել դռան թակոցներին, իրավապահների ներկայությամբ դուռը բացելուց հետո հատակին 3 դի էր հայտնաբերվել:
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը որոշ մանրամասներ էր հրապարակել և հաստատել, որ թելով կապված էին եղել 8-ամյա երեխայի ձեռքերն ու ոտքերը, մոր՝ ձեռքերը, բոլորի դիերը եղել էին կրծքավանդակի ու որովայնի շրջանում կտրած-ծակած վերքերով:
ՀՀ ոստիկանությունը երեկ՝ նոյեմբերի 11-ին, դիմել էր հասարակությանը՝ ակնկալելով քաղաքացիների աջակցությունն ու համագործակցությունը Պեմզաշենում կատարված սպանությունների գործով: