«Խնդիր չկա». Սուրեն Պապիկյանը պատրաստ է 300 հազար դոլարով վաճառել իր ձեռքբերած բնակարանը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այսօր Ազգային ժողովում պաշտպանության և անվտանգության խորհրդարանական մշտական հանձնաժողովի նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձավ 400 հազար դոլար արժողությամբ բնակարան ձեռք բերելու տեղեկություններին և երեկ Նիկոլ Փաշինյանի ասուլիսի ժամանակ հնչեցրած այն մտքին, ըստ որի՝ վարչապետը պատրաստ է պնդելու, որ «Պապիկյանը այդ բնակարանը 300 հազար դոլարով վաճառի»:
«Այդ տարածքում իմ գնածից ավելի էժան ևս 300 բնակարան է վաճառվել։ Հայտարարագրով կներկայացնեմ, թե որքան կանխավճար եմ տվել, որ բանկից եմ ձեռք բերել վարկը, այդ կանխավճարն ինչի արդյունքում է գոյացել, այդքան աշխատավարձ ստանո՞ւմ եմ, թե՞ ոչ, ամեն ինչը կհրապարակեմ։ Ես կարծում եմ, որ վարչապետի երեկվա հնչեցվածը ես պետք է հաստատեմ, հաստատում եմ, խնդիր չկա»,- ասաց նա։
Հիշեցնենք՝ երեկ հրավիրված ասուլիսի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանել էր լրագրողներից մեկի այն հարցին, թե ինչպե՞ս է Պապիկյանը 412 հազար դոլար արժողությամբ բնակարանը ձեռք բերել 168 հազար դոլարով:
«Եթե նշվածը ճիշտ է, ապա առաջարկ ունեմ՝ գնացեք բանկի հետ բանակցեք և 300 հազար դոլարով գնեք այդ տունը և 400 հազար դոլարով վաճառեք և երբ այդքանով վաճառեք, մենք բոլորս կիմանանք, որ դա ճիշտ էր: Ես բոլոր լրագրողներին և ՀԿ-ներին առաջարկում եմ գնալ այս ճանապարհով: Ներողություն եմ խնդրում պարոն Պապիկյանից, բայց ես կպնդեմ, որ նա 300 հազար դոլարով վաճառի իր տունը: Անկեղծ պետք է ասեմ՝ 1 տարի է՝ իմ տունն ուզում եմ վաճառել, որ հնարավոր է՝ ես էլ բնակարան ձեռք բերեմ, չեմ կարողանում իմ ուզած գնով վաճառել»,- նշել էր նա:
Վարչապետը հորդորել էր սպասել և ուսումնասիրել Պապիկյանի հայտարարագիրը՝ պարզելու նրա եկամուտները և հասկանալու՝ ինչպես է ձեռք բերել բնակարանը: