Ուշադիր լսեք, իմ ու վարչապետի միջև որևէ հակասություն չկա և չի կարող լինել, բացառված է. Ալեն Սիմոնյան
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, այսօր լրագրողների հետ զրույցում մեկնաբանելով ՀՀ վարչապետի որդու հայտարարությունը, որով նա հերքել է այն, թե իր նկատմամբ հարձակում է եղել, նշեց. «Ես որևիցե որակում չեմ տալու, իմ քաղաքական գնահատականը նույնն է»:
Հարցին՝ այդ դեպքում ինչո՞ւ է ջնջել հրապարակումը, վերջինս պատասխանեց. «Չեմ ուզում ինձ մոտ լինի բան, որը որ իրականության հետ խնդիր ունի: Ուրախ եմ, որ ամեն ինչ լավ է, բայց քաղաքական սադրանքները կան և, ցավոք սրտի, շարունակվելու են»:
Մյուս հարցին, թե ինչո՞ւ է թքել սփյուռքահայի դեմքին, Սիմոնյանը ասաց, որ սփյուռքին պետք չէ խառնել այդ դաշնակցականի հետ, որը ՀՀ քաղաքացիություն չունի:
«Միջադեպի հետ կապված արդեն ամեն ինչ ասվել է, որևիցե մեկը իրավունք չունի ինչ-որ մեկին վիրավորելու, էլ չեմ ասում՝ ընտրված իշխանությանը: Օրենսդրական առումով որևիցե մեկը մարդ չի ծեծել, զուգարանակոնքին գլուխը չի խփել, չի ջարդել, իր խոսքի ազատությանը ես իմ կարծիքն եմ ասել: Հիմա նա դարձել է հայտնի, հարցազրույցներ են վերցնում, բայց նման քայլերը չեն հանդուրժվելու»,- ասաց նա:
Դիտարկմանը, թե տարաձայնություններ կան իշխանության ներսում, վերջինս արձագանքեց. «Իմ ու վարչապետի միջև որևիցե հակասություն չկա և երբևիցե չի կարող լինել»: