Առաջարկելու եմ, որ ՀՀ-ում բոլոր աշխատողները տարվա մեջ 1-2 անգամ թմրաթեստ անցնեն․ Խաչատրյան (տեսանյութ)
ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի փոխնախագահ Արմեն Խաչատրյանն այսօր ԱԺ-ում՝ արտահերթ նիստի ընթացքում, ասաց, որ շուտով պատրաստվում է առաջարկով հանդես գալ, այն է, որ բոլոր պետական մարմիններում, որտեղ կնքվում է աշխատանքային պայմանագիր, անպայման ավելացվի տող, որ աշխատողը տարվա մեջ 1-2 անգամ անցնի թմրաթեստ։
Ըստ նրա՝ եթե աշխատողը կհրաժարվի հանձնել թեստը, դա կլինի աշխատանքից ազատման հիմք։
««Մենք երևի նորմալ չենք պատկերացնում, թե ինչ իրավիճակ է այսօր տիրում Հայաստանի Հանրապետությունում: Մենք չենք պատկերացնում, որ դեռահասների շատ լուրջ տոկոս այսօր արդեն թմրամոլ է: Մենք չենք պատկերացնում, որ սինթետիկ թմրամիջոցների՝ երկրորդ, երրորդ օգտագործումից հետո այնպիսի օրգանական փոփոխություններ են կատարվում, որ այլևս մարդկային կյանքի չեն վերադառնում: Մենք չենք պատկերացնում, որ ազգային անվտանգության լուրջ հարց է առաջացել այս երկրում: Եվ մեր բարեփոխումները, ընդունած օրենքները, լուսավոր ապագայի մասին խոսքերն ի չիք են դառնում, եթե թմրամիջոցներն այս ծավալով տարածվեն: Մենք չենք պատկերացնում, որ սա կորոնավիրուսից ավելի վտանգավոր և ավելի լուրջ, ավելի հույժ կարևոր խնդիր է»,- ասաց Խաչատրյանը:
Անդրադառնալով ոստիկանության՝ երևանյան ակումբներից մեկում կատարած գործողություններին՝ պատգամավորը նկատեց՝ բոլորին հայտնի է, որ այնտեղ թմրամիջոցներ են տարածվում:
«Ի՞նչ բռնություն: Մենք բոլորս պետք է լծվենք այս գործին՝ պատգամավոր, ոստիկան, դատախազ, դատավոր: Եվ մեր առաջին խնդիրը պետք է լինի թմրամիջոցների դեմ պայքարը»,- ահազանգեց Խաչատրյանը:
Նշենք՝ երեկ համացանցում տարածվում էր տեսանյութ, որտեղ երևում է, թե ինչպես են ոստիկանության աշխատակիցները ներխուժում երևանյան հայտնի ակումբներից մեկը։ Ակումբը պնդում է, թե ոստիկանությունը բռնություն է գործադրել թե՛ աշխատակիցների, թե՛ հյուրերի նկատմամբ։ Նրանց խոսքով՝ ոստիկանությունը փակել է ակումբը: