Սպիտակ տան Ազգային անվտանգության խորհրդի խոսնակը, մեկնաբանելով Ուկրաինայում ժամանակավոր վարչակազմ ստեղծելու Պուտինի առաջարկը, ասել է, որ Ուկրաինայում կառավարումը որոշվում է երկրի սահմանադրությամբ:
Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանը հարցազրույցի ընթացքում նշեց, որ «պասի» մեջ է գԴնվում և ձեռքը կարող է դնել ավետարանին ու երդվել , որ «մաքուր» տղա է:
Մեր երկկողմ հարաբերություններն այսօր ավելի են զարգանում և խորանում:
Էրդողանը քննադատել է ընդդիմության մոտեցումները և հրապարակել 5։30 րոպե տևողությամբ տեսանյութ։
Նազարյանը կնշանակվի Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության առևտրական կցորդ:
ՀՀ կառավարության օրենսդրական նախաձեռնությունը համարվել է անհետաձգելի, որը սահմանված կարգով կներկայացվի Ազգային ժողով:
Տղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում`«Կիբեռանվտանգության մասին», «Հանրային տեղեկությունների մասին» և «Բնակչության պետական ռեգիստրի մասին» օրենքների նախագծերի շուրջ:
Հեռահար պատասխաններ, վիրավորանքներ հնչեցնող կիսամաշները մինչ օրս համարձակություն չգտան վարչապետի հետ դեմ առ դեմ բանավիճելու՝ նախընտրելով անպատասխանատու պահվածքը։
Այս մասին սոցցանցի իր էջում հայտնել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Մարությանն ասել է, թե դեմ է, որ իրեն նկարահանեն, որից հետո լրագրողը անջատել է տեսախցիկը:
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը մարտի 21-ին ստացել է Երևանի քաղաքապետի արձանագրությունն առ այն, որ ավագանու անդամ Նարեկ Մանուկյանի լիազորությունները վաղաժամկետ դադարել են։
Առաջարկվում էր հայերենին չտիրապետող ընտրողներին դիտարկել որպես ինքնուրույն քվեարկելու հնարավորություն չունեցող ընտրողներ:
Համայնքապետի աթոռը՝ «փրկօղակ». ինչի համար են մեղադրվում Վոլոդիա Գրիգորյանի հայրը և եղբայրը
Գտի՛ ր քո տեղամասը. ինչպես ստուգել և ճշտել տվյալները
Իրավական գործընթացները կապել իմ անվան հետ, ոչ միայն անտրամաբանական է, այլ սխալ հաշվարկ. Սարիկ Մինասյան