Չէ էլի, մի արա՛, չանես. Ուրիխանյանը ֆեյսբուքում հարցում է անում՝ հրաժարվե՞լ մանդատից
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը, որ հոկտեմբերի 3-ին պատգամավորական մանդատից եւ «Ալյանս» կուսակցության նախագահի պաշտոնից հրաժարականի դիմումներ է ներկայացրել, ֆեյսբուքում էջ է բացել՝ «Ընդունու՞մ են արդյոք ՀՀ քաղաքացիներն այս հրաժարականը» վերնագրով:
Այս պահի դրությամբ, 603 ֆեյսբուքյան օգտատեր «ոչ» է քվեարկել, 123-ը՝ «այո»: Մանդատը պահպանելու օգտին քվեարկածների մեջ մեծ թիվ են զբաղեցնում «ֆեյք-օգտատերերը» եւ «Ալյանսի» անդամները: Առավել հետաքրքրական են մեկնաբանությունները: Կան այնպիսինները, որոնցից դժվար է հասկանալ՝ դրանք լո՞ւրջ են, թե՞ կատակ: Օգտատերերից մեկն օրինակ, գրել է.  «Չէ էլի, չէ :D մի արա, չանես....»:
Այս ֆոնին հետաքրքիր է, որ ԲՀԿ նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը երեկ ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասում էր, որ ինքը չի ուզում խոսել Ուրիխանյանին փոխարինողի մասին, որովհետեւ չի հավատում, որ նա իրականում մանդատը վայր կդնի:
Ավելին՝ ԱԺ-ում խոսում էին, որ Ուրիխանյանի քայլը PR նպատակներ ունի: Այսօր, երբ նա արդեն ստորագրահավաք է սկսել, պարզ է՝ փորձելու է տպավորություն ստեղծել, որ հանրությունը դեմ գնաց մանդատից հրաժարվելու իր քայլին եւ ինքը հետ կանգնեց այդ որոշումից:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ նախագահը մանդատից հրաժարվելու դիմումն ընդունում է միայն այն ժամանակ, երբ պատգամավորը 15 օր անց հետ չի վերցնում իր դիմումը: