10:15- Ս. Սարգսյանի հեռանալուց հետո, Նիկոլ Փաշինյանը, խոսելով լրագրողների հետ, նշեց, որ հոխորտալով ու հեռանալով Ս. Սարգսյանը ցույց է տալիս, որ չի տիրապետում իրավիճակին: Նա պետք է այսօր եւեթ, անհապաղ հրաժարական տա՝ հետագա ցնցումներից խուսափելու համար: Նաեւ հավելեց, որ հենց Ս. Սարգսյանը չի քաղել դասեր մարտի 1-ից:
10:09- Նիկոլ Փաշինյանն ու Սերժ Սարգսյանը արդեն մոտեցել են, հանդիպումը մեկնարկել է: Նիկոլ Փաշինյանը մոտեցավ ուսապարկով, նշեց, որ եկել է քննարկելու միայն իշխանության խաղաղ փոխանցման պայմանները, ուրիշ ոչինչ:
Ի պատասխան՝ Ս. Սարգսյանը նշեց, որ դա երկխոսություն չէ, դա ուլտիմատում է օրինական իշխանություններին ու ինքը պետք է հորդորի գալ տրամաբանական գործողությունների: Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ պարոն Սարգսյանը չի տիրապետում իրավիճակին ՀՀ-ում, ինքը չունի այն իշխանությունը, որի մասին իրեն զեկուցում է:
Հակադարձեց Սերժ Սարգսյանը՝ ասելով, որ ժողովրդի անունից չի կարող խոսել ոչ Նիկոլ Փաշինյանը, ոչ էլ 7 տոկոս իրավունք ունեցող կուսակցությունը, ինքն այլեւս անելիք ու խոսելիք չունի Նիկոլ Փաշինյանի հետ, քանի որ նա մարտի 1-ից դասեր չի քաղել, այնուհետ մաղթեց ցտեսություն ու հեռացավ՝ լրագրողներին հորդորելով անել հետեւություններ:
10:02- Երեւանի «Մարիոթ» հյուրանոցի մոտ մեծաքանակ բազմություն է հավաքվել, սպասում են հանդիպմանն ու դրա արդյունքներին: Այնտեղ են ՔՊ վարչության անդամները: Հանդիպումը լուսաբանվելու է:
9:48- Նիկոլ Փաշինյանը րոպեներ առաջ ֆեյսբուքյան եթերի միջոցով տեղեկացրեց, որ ինքն արդեն շարժվում է դեպի Երեւանի «Մարիոթ» հյուրանոց, որտեղ ուղիղ ժամը 10-ին սպասվում է Սերժ Սարգսյանի ու Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը:
Եթերի միջոցով նա տեղեկացրեց, որ երկխոսությունը կարող է ընթանալ միայն իշխանության փոխանցման շուրջ ու միայն իրենց կողմից նախապես նշված կետերը պահպանելով:
Նիկոլ Փաշինյանը նաեւ հայտարարեց, որ հաղթանակն արդեն իրականություն է, այն ավելի ու ավելի մեծ թափ է առնում, անկասելի է հաղթանակի մոտենալը:
Այսօր անհնազանդության գործողությունները կսկսվեն 12:30-ից, ժամը 19:00-ին ավանդական դարձած հանրահավաքն է Հանրապետության հրապարակում: